Využití bambuckého másla je skutečně pestré

Bambucké máslo patří k potravinám či výživovým doplňkům s velmi pestrou plejádou využití. Některé z nich vám mohou připadat i velice netradiční a není nikde psáno, že vy sami nepřijdete na řešení, co doposud nikdo nevyzkoušel. Seznamme se tedy nyní alespoň s těmi obvyklými, o nichž se lidé zmiňují (nejen) na Internetu:

Vlasy – poměrně častý způsob, jak bambucké máslo aplikovat vnějším způsobem. Potírejte jím vlasy až ke kořínků a nezapomínejte ani na vlasovou pokožku. Je to ten nejlepší kondicionér, jaký můžete zvolit. Některé zdroje doporučují máslo rozpustit ve stejném poměru s panenským, za studena lisovaným olivovým nebo kokosovým olejem (v BIO kvalitě).

Manikúra – co vám bude platná drahá a pracná manikúra, pokud se vám hned druhý den odlomí nehet na palci a pár hodin na to na ukazováčku. S takovými nehty jít do společnosti například na ples – to není zrovna reprezentativní. Než si dopřejete tuto proceduru, podrobujte  vaše nehty potírání bambuckým máslem, aby vám zpevnily a nebyly lámavé. Pravdou je, že to nepůjde ze dne na den, musíte být trpěliví. Bambucké máslo použití však nachází uplatnění i u mužských nehtů, nejen ženských.

Popraskané paty – některým lidem popraskané paty na chodidlech dokonce krvácí a mohou se zanítit pod vlivem infekce. Tento jev způsobuje jejich špatné prokrvení a podvýživa. Bambucké máslo to pomůže napravit.

Pleť na obličeji a povětrnostní vlivy – zkuste tentokrát nahradit drahé pleťové krémy tukem z máslovníku afrického. Bude účinný jak za příjemného jarního počasí, tak i v zimních plískanicích anebo v letních tropických vedrech, kdy se do vás opírá celý den slunce. Hodí se i jako náhrada krému při lyžování na sjezdovce za slunečného počasí, ale i ve sněhové vánici.

Koupel – máslo se vám dobře rozpustí v teplé vodě a bude tudy pronikat do krevního oběhu skrze pokožku. A to jak při celkové koupeli, tak i relaxační koupeli nohou.

Reflexní masáže – nejúčinnější je bambucké máslo u reflexních masáží chodidel, tímto způsobem se vám posílením energetických drah (meridiánů) dostanou výživné látky do těla velice rychle.

Mozoly a zrohovatělá pokožka – potřebujete změkčit mozoly a zrohovatělou kůži na loktech, kolenou a chodidlech, aby se lépe odstraňovala a pokožka při tom netrpěla podvýživou? Bambucké máslo využití nachází i v takovémto případě.