Zdravá strava je důležitá

Kdybychom my lidé vůbec nejedli, víme, jak by to s námi nakonec dopadlo. Prostě bychom chřadli a chřadli, až bychom jednoho dne zemřeli na totální podvýživu. Protože bez potravy nezískáme energii ani na pouhé přežívání, natož na plnohodnotný život.

Jíst se tedy musí. A tak my lidé i jíme. Ale tím by to pro nás nemělo skončit. Nejenom že bychom se měli krmit. Také bychom se měli zajímat o to, co konzumujeme. Protože u potravy nejde rozhodně jenom o to, aby nás nasytila. U té jsou i další významné aspekty, které nelze spouštět ze zřetele.

Jistě, potraviny by nás měly určitě dostatečně nasytit. To je jejich prvořadým úkolem, protože kdo nemá dostatečný přísun energie, nemusí řešit nic dalšího a špatně to s ním dopadne. Ale určitě nejde jenom o kalorickou hodnotu. Jde i o to, aby byla naše strava co nejzdravější. Protože to ovlivňuje i náš celkový zdravotní stav, a to rozhoduje o tom, jak dlouho a jak kvalitně budeme žít.

Když jdeme jíst, měli bychom se zamýšlet nejen nad tím, na co máme zrovna chuť. V potaz bychom měli brát i to, nakolik je která z nabízejících se poživatin kvalitní a zdravá. Ale děláme to? Je mi líto, ale příliš často ne. A když už mluvíme o tom, že nám o zdravé stravování jde, jde nejednou o pouhou pózu a nic víc.

Protože kdo z nás jí dostatek ovoce a zeleniny? Kdo z nás často upřednostňuje čerstvé nebo jen minimálně a šetrně zpracované potraviny, které jsou nám nejprospěšnější? Určitě se nejedná o většinu našeho národa. A nad tím bychom se měli zamyslet. Protože většina z nás má na to, aby jedla lépe, než jak jí, a většina také ví, co by mělo být to pravé. Ale kdekdo dodnes třeba neví, že existuje i e-shop, kde se nic jiného než zdravá strava nesežene. Takže vlastně není nutné ani přemýšlet nad tím, co si dát, protože ať si tu pořídíme cokoliv, prospěje nám to.