Zdravá strava je důležitá

Máme jíst ve svém vlastním zájmu dost vitamínů? Máme. Ale mnohdy jich zase až tak moc nejíme, protože bohužel nejsou obsažené právě v těch potravinách, které konzumujeme nejraději. Máme omezovat spotřebu tuku a cukru, protože jsou nám tyto často vzhledem k jejich neúměrné konzumaci na škodu? Máme. Ale zrovna tím často rozhodně nešetříme. Protože nám to chutná.

My lidé si prostě počínáme nerozumně. Často jíme až příliš toho, co nám neprospívá, a to nejen oněch zmíněných cukrů a tuků, ale i různých chemických přísad v průmyslově zpracovávané potravě, u kterých lze určitě v mnoha případech pochybovat o tom, že jsou docela neškodné. Protože nám taková aditiva vylepšují chuť toho nabízeného, a my lidé býváme mlsní. A že naše zdraví i kvůli tomuto trpí? Nevadí. Nějakou dobu jíme nezdravě, aniž bychom s tím měli sebemenší problémy, pak se smiřujeme s menšími obtížemi, a nakonec nám snad pomůžou doktoři.

A co dělají naopak lidé rozumní? Ti pochopitelně o podobný negativní vývoj nestojí a raději si kupují potraviny považované za zdravé. Tedy ty, v nichž je uchováno přesně to, co nám prospívá. Takoví moudří lidé konzumují čerstvé a šetrně zpracované potraviny, jejichž přínos je nesporný, a to tak často, jak jenom mohou. A dobře dělají, protože jim to jejich spokojená tělesná schránka oplácí zdravějším a delším životem.

Vzhledem ke skutečnosti, že nám některé potraviny prospívají a jiné škodí, bychom měli mít dost rozumu a dát přednost tomu zdravému. A neměli bychom se vymlouvat na nic z toho, co nás napadne. Ani třeba na to, že není zdravá strava lehce k sehnání. Protože i zdravé potraviny se sehnat dají, a to dokonce snáze, než si mnozí z nás myslí. Kolik nás je třeba dnes a denně na internetu! A když už tam člověk je, může přece navštívit třeba i specializovaný e-shop, ve kterém si z nabídky pouze toho nejzdravějšího zaručeně vybere.