Zdraví je na prvním místě

Lidé musí dýchat, pít a jíst. To je nezbytné pro život, bez toho se nikdo neobejde. Ale to neznamená, že stačí vzduch, voda a jakákoliv potrava. To by bylo jenom naprosté minimum pro naše přežití. A nám samozřejmě nejde jenom o to, abychom nějakou dobu přežili. Chceme vést i kvalitní a dlouhý život, a to znamená něco víc než jen jakékoliv uspokojení oněch základních a naprosto nezbytných životních potřeb.

Ve všech zmíněných aspektech jde nejen o jejich dostupnost, ale i o kvalitu. O tom, jaký vedeme život, rozhoduje i čistota vzduchu a vody, a pochopitelně i kvalita toho, co jíme. A na to bychom stoprocentně neměli zapomínat.

Když chceme dobře žít, měli bychom i dobře jíst. A dobře neznamená jenom dost. Dokonalá strava totiž nespočívá jenom v jejím množství, ale i ve kvalitách, jež tato má. Záleží na tom, co je v této obsaženo a v jakém množství. Jenže zajímá nás to? Pokud by se nás někdo zeptal, možná odpovíme, že ano, ale když si pak jdeme nějaké jídlo koupit, už na to obvykle moc nehledíme. Vybíráme očima a ne rozumem, a tak si koupíme třeba něco nezdravého, co dobře vypadá a málo stojí, a ne něco, co by nám prospělo a zajistilo delší a zdravější život.

My lidé už jsme takoví. Jsme nepoučitelní. Dokud jsme na tom zdravotně dobře, nepřipouštíme si význam takové zdravé stravy, když se to začne kazit, ignorujeme leckterý nedostatek, a když je zle, je už často pozdě. A nejednou to tak daleko, tedy až ke zdravotním problémům, dospěje právě a jenom proto, že jsme podcenili otázku zdravého stravování.

Což ale nikdo z nás nemusí riskovat. Protože si zdravé potraviny můžeme bez problémů sehnat. A to klidně i ze specializovaného e-shopu, což je hračka. Chce to jenom vědět a chtít. A o tom, že takový internetový obchod existuje, teď už víte. A je jenom na vás, jestli ho využijete nebo budete ignorovat.