Zdravý doplněk pro koně

Pokud chcete dopřát svým koním skutečně to nejlepší, měli byste pouvažovat o možnosti, jak do jejich stravy zařadit za studena lisovaný řepkový olej. Jedná se o přírodní doplněk, který je ideální pro straší koně, příliš hubené, případně pro ty, co prodělali nějaké onemocnění a jsou oslabení. Rovněž je skvělý pro mladé koně ve vývoji a rozhodně chybu neuděláte, když olej pro koně zařadíte pro jedince, kteří mají intenzivní tréninky. Strava, která je obohacena tuky, v tomto případě olejem může také příznivým způsobem ovlivnit chování koní. Jsou daleko klidnější a vyrovnanější, než když je jejich strava založená na vyšším příjmu cukrů a škrobů.

Olej lisovaný za studena

V první řadě je třeba zmínit, že pro krmné účely se pěstuje a využívá řepka, která je vyšlechtěná a tudíž zbavená kyseliny erukové, která představuje pro organismus jisté zdravotní riziko. Řepkový olej se poté získává velmi šetrným způsobem a to lisováním za studena, které probíhá při teplotě 40°C. Nepodrobuje se rafinaci (chemickému čistění), a tudíž neobsahuje další nežádoucí příměsi. Tím si přirozeně uchovává všechny potřebné a cenné látky, především přírodní vitamíny a minerály. Pokud se podíváte na celkový obsah esenciálních mastných kyselin Omega-3 a Omega-6, tak vás může skutečně uspokojit až překvapit poměr, který je 1:2, což je naprosto ideální.

Díky lisování za studena, tak jsou zde zachovány přírodní aromatické látky. Olej pro koně je vhodný pro celoroční krmení a je samozřejmě prioritně určený pro ty koně, kteří potřebují doplnit krmnou dávku právě tímto způsobem.

Jeho přínosy:

  • podpoří imunitní systém
  • ideální pro regeneraci
  • vhodný doplněk pro staré a nemocné koně
  • skvělý zdroj energie, vitamínu E a nenasycených mastných kyselin
  • podáváním se zvýší lepší stravitelnost obilovin
  • celoroční součást krmné dávky podpoří zdravý organismus
  • má vliv na nervový systém, tudíž je naprosto perfektní pro nervózní koně

    button_kupte-zde