Důvěřujte více sami sobě – vlastní intuici

Ať už existují jakékoli oficiální léčebné prostředky na různé choroby, jako jsou tablety nebo vakcíny, mnohé z nich neřeší příčinu, ale pouze následky prvotního selhání lidské mysli. Podstatné je tedy zaměřit se na sebe sama, svůj životní styl, a uvědomit si docela prostou pravdu – každý z nás, každý živý organismus má dostatek vlastních prostředků k důkladné regeneraci. V každé vteřině se v našem těle rodí statisíce nových buněk, zatímco ty opotřebované umírají. Když se říznete do prstu a přelepíte ránu náplastí, neřešíte příčinu, ale pouze umožníte tělu, aby se uzdravilo samo – rána se sama zhojí, zacelí, tkáň se obnoví, a pokud není řez příliš hluboký, není patrná ani větší jizva. Prostě zázrak, který dokáže jen živé tělo. Pokud byste řízli do prstu mrtvolu, rána se nezacelí.

Zdravý životní styl je řešení

Hledáte-li tedy řešení, jak být zdraví, hledejte jej v sobě a začněte u sebe. Máte k tomu všechny předpoklady.

Zdravá strava – opět se budeme v tomto směru opakovat, a tvrdit, co slýcháte z mnoha jiných zdrojů, ale je to důležitá pravda, kterou nelze brát na lehkou váhu. Odstraňte ze svého života alkohol, cigarety a jiné drogy. Snižte objem masa, hlavně červeného a zvyšte naopak příjem luštěnin. Nahraďte bílou mouku celozrnnou, využívejte bohatství ořechů a naklíčených semínek. 

Spánek – spěte zdravě, tzn. v naprosté tmě, aby se mohl vytvářet důležitý hormon melatonin, který je klíčový pro nastavení správně fungujícího imunitního systému.

Hýbejte se – svaly potřebují pracovat, jinak zakrní. Zároveň se tím rozpohybuje lymfa a začne správně fungovat imunita. Čím déle budete pohybliví, tím déle budete vitální a zdraví. A nepodceňujte chůzi, v ideálním případě horskou turistiku.

Udržujte správné kontakty – nikoli přes sociální sítě, ale hlavně ve vlastní rodině a v rámci spřátelených rodin. Navštěvujte se osobně, podporujte se ve svých zálibách a životních stylech, vyměňujte si vlastní zkušenosti a poznatky. A pamatujte: Rodina a pevné přátelské svazky jsou víc, než materiální bohatství.

Omezujte sledování televize – namísto dramat v TV z různých filmů, seriálů nebo ze zpravodajských relací vyjděte raději ven, projeďte se na kole, zasportujte si a snažte se být nad věcí a v pohodě. A možná jedna zdánlivě „naivní“ rada na závěr – pořiďte si domů větší akvárium, vydržíte u něj sedět třeba hodinu a je to ta nejlepší „televizní obrazovka“, jakou si můžete přát.