Znáte avokádový olej?

Když chce někdo žít v dnešní době zdravě, měl by dbát ve všech ohledech na zdravou životosprávu. Jež se v mnoha ohledech liší od toho, co se za ni považovalo v minulosti a co za ni někteří z nás považují i dnes. Protože se dříve pod touto muselo ukrývat zákonitě něco jiného, když nejednou panoval nedostatek, na rozdíl od naší současnosti, kdy jsme živeni spíše přespříliš, a protože se dnes nabízí lidem ledacos, co pro lidské zdraví v nejlepším případě nic nedělá.

Dnes už tak rozhodně nepovažujeme za zdraví prospěšné třeba přehnaně tučné pokrmy. A namísto něčeho jako sádlo se přeorientováváme raději na rostlinné oleje, jež pro nás mívají nesporně více pozitiv.

Takových olejů má naše generace k dispozici hned povícero druhů, každý si tak může vybírat.

A proč si lidé nejednou vybírají coby nepostradatelnou součást svého jídelníčku olej avokádový? Důvodem tohoto je, že má avokádový olej účinky, jež jsou pro lidi dnešní doby nesporně důležité. Nelze se tu omezit jenom na to, že se na tomto oleji dá skvěle smažit, že tento snese i hodně vysoké teploty, a tudíž je ideální pro vaření, je třeba vzít v potaz i to dobré, co je v tomto oleji obsaženo. Čímž mám na mysli dejme tomu nenasycené mastné kyseliny, steroly, antioxidanty a vitamíny, na něž je tento olej skutečně bohatý.

Díky avokádovému oleji se člověku dostává ochrany před vysokou hladinou cholesterolu v krvi, tento olej pozitivně upravuje tonus cév, a tedy i krevní tlak, chrání zuby před vytvářením nežádoucího plaku, posiluje dásně, pomáhá při artrotických problémech a omezuje vliv znečištěného prostředí na naši tělesnou schránku. Což jsou všechno skutečnosti, jež sehrávají významnou úlohu a jež do značné míry rozhodují o tom, jak se nám žije.

Ovšem rozhodně je třeba mít na paměti, že i v případě tohoto oleje všeho moc škodí a že by se ho měly raději vyvarovat malé děti a těhotné a kojící ženy.