Hořčík (Magnesium citrát) 180 tablet

Kód: 591
249 Kč
Skladem

Magnesium citrát Zdravý den® v kapslích je zdrojem organického hořčíku, který plní v těle řadu funkcí.

Dávek v balení: 60 denních dávek

Doporučené dávkováni: 3 kapsle denně. Zapít dostatečným množstvím nápoje.

Složení: 100% magnesium citrát (citrát hořečnatý) v kapslích. Kapsle: 100% celil=oza. Vhodné pro vegetariány a vegany..

Množství účinné látky v 1 kapsli: 533mg prášku magnesium citrátu. Množství účinné látky magnesium citrátu na denní dávku 1,6g. Množství hořčíku na denní dávku 1,6g magnesium citrátu je 400mg (107%)

Celková hmotnost: 96g

Výrobek se nesmí používat jako náhrada pestré stravy. Skladujte v suchu, chraňte před teplem. Ukládejte mimo dosah dětí. Není určeno pro děti do 3 let, těhotné a kojící matky. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Neobsahuje žádná aditiva, barviva nebo dochucovadla. Upozornění: Magnesium citrát mít projímavé účinky. V takovém případě snižte doporučené dávkování. Dávkování pro těhotné a kojící ženy konzultujte s lékařem. Země původu: Spojené státy americké. 

Distributor:  Aspen team s.r.o., Akátová 1175/3, 18200 Praha.

Skladujte v suchu a chladu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hořčík neboli magnesium je jedním z nejdůležitějších prvků v lidském těle. Při procesech, které v našem těle probíhají, má nezastupitelnou funkci a ovlivňuje celou řadu důležitých pochodů. V žádném případě se bez něj neobejdeme a i jeho pouhý nedostatek nám může způsobit nepříjemné zdravotní problémy.

Na to, že se jim hořčík nedostává, lidé narazí nejčastěji při problémech s opakující únavou a svalových křečích. Je to dáno tím, že právě hořčík v lidském těle přispívá k:

  • elektrolytické rovnováze,
  • ke správné činnosti nervové soustavy
  • ke správné činnosti svalů,
  • k dobrému stavu kostí a zubů,
  • k syntéze bílkovin,
  • k hospodaření s energií,
  • a bojuje proti únavě a vyčerpání.

Je-li právě vaším problémem stav únavy a vyčerpání, jistě vám prospěje, když svému organismu hořčík dodáte.

Ideální je, když k tomu využijete přirozené zdroje hořčíku ve svém okolí – tělo hořčík přirozeně získává právě z potravy.

K bohatým zdrojům hořčíku jistě patří ořechy a jiná semena, luštěniny, ovesné vločky a výrobky z celozrnné mouky, z ovoce pak meruňky, banány, datle a fíky, anebo některé ryby. Problémem je, že mnohé potraviny jsou na obsah hořčíku chudé a naše tělo nedokáže plně využít veškerý takto přijatý hořčík.

Proto je skvělou volbou i hořčík v tabletách. Hořčík tablety (magnesium citrát) jsou nadto velice praktické – stačí spolknout hořčík 500 mg, abyste tak své tělo zásobili potřebnou denní dávkou tohoto důležitého prvku. Hořčík tabletu 500 mg jednoduše zapijete dostatečným množstvím tekutiny a máte jistotu, že jste pro své zdraví udělali z hlediska příjmu denní dávky hořčíku 500 mg vše potřebné.

Pro naše tělo je vždy ideální, pokud konzumujeme pestrou a vyváženou stravu, ovšem pokud se nám některý prvek nedostává, je dobré mít po ruce ty správné doplňky stravy, které nám v dobře stravitelné organické podobě dodají nezbytné množství hořčíku.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Zdravá výživa hýbe světem a lidé dnes mají obecně větší zájem pečovat o své vlastní zdraví, než tomu bylo krátce po sametové revoluci. Zdravé výživě se věnuje také řada nadšenců, kteří nabízí výživové doplňky a zdraví prospěšné potraviny. Jedním z nich je i společnost Zdravý Den.

V nabídce stálého sortimentu naleznete kromě zelených potravin a superpotravin i kokosové produkty (olej, máslo, mléko, vodu, strouhaný kokos), přirozená rostlinná sladidla, zdravé snídaně a proteinové směsi, ájurvédské produkty, kakao a čokoládu, ořechy a semínka a potřeby ke klíčení.

Věnujte pozornost hořčíku a vitamínu C – v nabídce neschází ani vitamínové doplňky, které jsou v současné době nejžádanější a také nejdůležitější. Vitamín C potřebujeme pro posílení imunity, zvláště v souvislosti s infekčními chorobami, kdy je organismus oslabený pod vlivem stresu. A hořčík (magnézium) bychom měli doplňovat pravidelně vzhledem k jeho sníženému obsahu v potravinách v důsledku nešetrného pěstování a zpracování většiny potravin.