Kávoviny Holandské kakao 200 g

Kód: 0064065
44 Kč
Skladem

Detailní informace

Detailní popis produktu

Složení: odtučněný kakaový prášek, regulátor kyselosti (uhličitany draselné).

Energetická hodnota 1540/367kcal

Tuky                          15,2 g

z toho nasycené mastné kyseliny 9,6 g

Sacharidy                       18,0 g

z toho cukry                   0,4 g

Vláknina                       28,8 g

Bílkoviny                       25,9 g

Sůl                                  0,88 g 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Kávoviny je ryze česká akciová společnost z Pardubic. Je to jedna z nejznámějších a nejstarších potravinářských firem v republice, s tradicí, která sahá až do roku 1896. Výraz „kávoviny“ ve zkratce znamená kávové náhražky neboli pražené cereální nápoje, s nimiž také firma začínala pronikat na konci devatenáctého století na trh.

Výrobní program se ve společnosti udržel i v době první a druhé světové války a úspěšně pokračoval i za socialismu a již v té době si firma (Národní podnik Kávoviny) zakládala na zpracování výhradně tuzemských surovin – žita, čekanky, ječmene, ovesných vloček, oleje a cukrové řepy.

Značné oblibě veřejnosti se stále těší zejména Melta, Vitakáva, Burisony a Arizonky (pufovaná rýže), kypřicí prášky do pečiva a perníku, piškoty, Kofila, vanilkový cukr a holandské kakao.

Holandské kakao lze využít do nápojů s mlékem anebo pro výrobu domácích ořechových krémů a náhražky kávy, jako je Melta, s obsahem praženého žita, kořene čekanky a cukrové řepy pak mohou pít všichni milovníci kávy, kteří se vyhýbají účinkům kofeinu.