Kakaový prášek (kakao) BIO

Nejprodávanější

4 položek celkem
kakao 250
120 Kč
Kód: 582
kakao 200
139 Kč
Kód: 564
kakao
37 Kč
Kód: 4552
kakao 500
299 Kč
Kód: 567

Kakao neboli kakaový prášek, by nemělo chybět v žádné domácnosti. A s velkou pravděpodobností ho také v každé kuchyni najdete. Nejen, že skvěle chutná, ale ještě navíc prospívá našemu tělu.

Kakao jsme si zvykli konzumovat především jako součást různých dezertů a jiných cukrářských výrobků. Oblíbené je také v podobě mléčného nápoje. Ovšem jen málokdo ví, že k tomu, abychom mohli využít jeho velký přínos pro lidské zdraví, bychom se měli vyhnout jeho tepelné úpravě. Proto bychom v regálech obchodů měli pátrat především po nepraženém kakau nebo také raw kakau.

Vysoké teploty nad 40 °C ničí cenné živiny a jiné zdraví prospěšné látky. A to platí obecně u všech potravin. Pakliže si koupíte raw kakaový prášek, tak budete mít jistotu, že byl zpracován šetrně při nízkých teplotách.

Nepražený kakaový prášek se vyrábí z kakaových bobů. To jsou semena kakaovníku, která se před zpracováním na prášek nejprve důkladně suší, poté se drtí a vzniklá drť se lisuje. Lisováním se z drti uvolní tuk – kakaové máslo a výlisky se melou na kakaový prášek raw.

Kakaový prášek nepražený můžete v kuchyni využívat stejně jako nám dobře známé kakao – pro přípravu teplých i studených jídel. Jeho velkou výhodou je, že je plný látek cenných pro lidské zdraví, jako jsou vitamíny, minerály (hořčík, síra, vápník, železo, zinek, měď, draslík, mangan), a především antioxidanty, které posilují náš imunitní systém.

Když si zakoupíte bio kakao, které pochází z ekologického zemědělství, pak budete mít jistotu, že prospíváte nejen svému zdraví, ale také přírodě, protože bio produkce podléhá přísným kritériím pěstování s ohledem na životní prostředí.

Navíc, cena kakaa v bio a raw kvalitě vás rozhodně nepoloží na lopatky a získáte za ni produkt vynikající kvality, který má mnohostranné využití v kuchyni, skvěle chutná, a zároveň pozitivně působí na zdraví.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení