Finský Viili kultura

Kód: 8467
149 Kč
Skladem

Vše potřebné najdete v Viili kit

Určitě vyzkoušejte s alpským mlékem v BIO kvalitě 6648_alnatura-bio-mleko-trvanlive-plnotucne

Detailní informace

Detailní popis produktu

Finský mléčný výrobek Viili

♻ Neomezený počet opakování a kultura se množí ♻

Je zcela možné, že jste o něm ještě neslyšeli, natož abyste ochutnali jeho velmi jemnou chuť, která není téměř ani kyselá, přesto vám bude připomínat jogurt. Nyní si můžete zakoupit startér na přípravu tohoto produktu a následně nekonečně opakovat jeho výrobu, která probíhá při pokojové teplotě. Není na tom nic složitého a zvládne to i úplný začátečník. Chov této kultury začne tím, že si zakoupíte sáček s čerstvou várkou a tu použijete na naočkování prvního půl litru až litru mléka. Zálohu na další várky si již budete vytvářet sami.

Základ pro správný chov

Vše je skutečně velmi jednoduché a v podstatě vám stačí si odebrat část Viili, kterou budete vkládat do čisté sklenice a zalijete ji nejlépe plnotučným mlékem. Necháte zrát 12-24 hodin při pokojové teplotě. Tento proces opakujete, a pokud ho budete takto dodržovat, tak jste získali kulturu, která bude součástí vaší kuchyně. Je pravdou, že Viili má problém se zabydlet v jiném mléce, než je klasické živočišné. To ovšem nic nebrání tomu, aby se například s oddělenou částí kultury mohlo experimentovat. Také jedinci, kteří mají problémy s intolerancí laktózy, si mohou vyzkoušet reakci na tento výrobek. Bakterie totiž část laktózy přeměňují na odpadní látky a Viili tak může být zcela ideální pro konzumaci.

Záloha na příště

Viili je dobré si vždy zálohovat a můžete si vybrat z několika variant, které se nabízí. Z várky odeberete malé množství a uchováte v ledničce, případně ho lze i zamrazit. Viili se dá pořídit i v sušené formě, ale na druhou stranu budete potřebovat více času na její probuzení a aktivitu. Ale i v tomto případě získáte jedinečný mléčný výrobek plný zdraví prospěšných látek. S mléčnou kulturou Viili se rozhodně nudit nebudete a navíc získáte vždy čerstvý a chutný produkt. A když protáhnete tuto konzistenci přes cedník nebo vložíte do šejkru a promícháte, tak získáte chutný mléčný nápoj.

Zasíláme v termoboxu s chladící vložkou.

Hmotnost: 50g

5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
JL Avatar autora | 22.4.2024
jsem spokojena splnuje mé čekavání

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

To nejcennější, co každý z nás vlastní, je pevné zdraví. Jestliže nám schází, nic nás nedokáže rozveselit tak, jako uzdravení. Abychom si zdraví uchovali i do vysokého věku, je ovšem zapotřebí mu věnovat náležitou pozornost. To už zjistili mnozí z nás, kteří nakupují potraviny převážně ve specializovaných obchodech (e-shopech) se zdravou výživou.

Pod tímto pojmem lze shrnout velmi široký rozsah zboží – luštěniny, ořechy a semínka, celozrnné obiloviny a těstoviny, sušené ovoce, kompoty, džemy, mouky, másla a krémy, müsli, sirupy, soli, proteiny, superpotraviny, vitamínové doplňky, přírodní sladidla, mořské řasy, koření, limonády, a dokonce i přírodní čisticí prostředky.

Velmi bohatý sortiment produktů zdravé výživy, který se neustále rozrůstá, poskytuje i obchod Naklíčeno. Snaží se většinu zboží nabízet v BIO kvalitě, plodiny pěstované šetrným a přirozeným způsobem, a nabídnout vám to, co neobjevíte v běžném supermarketu.