Mandle neloupané BIO 1000g

666
Neohodnoceno

 

Mandle v BIO kvalitě pěstované podle pravidel ekologického zemědělství.

Díky přírodnímu způsobu pěstování a sklizni si mandle zachovávají výbornou chuť a obsah velkého množství tělu prospěšných látek. Jsou vhodné pro přímou spotřebu, na vaření nebo pečení.

Průměrné nutriční hodnoty ve 100g: energetická hodnota 2467kJ/590kcal; tuky 49,72g (z toho nasycené mastné kyseliny 3,73g); sacharidy 7,37g (z toho cukry 3,89g); bílkoviny 21g; vláknina 14,3g; sůl 0,025g.

CZ-BIO-002

Složení: 100% mandle neloupané v BIO kvalitě.


  • Skladem
550 Kč
Kategorie: Mandle BIO
 

Mít doma solidní zásobu mandlí se rozhodně vyplatí. Navíc, když si je koupíte ve výhodném větším balení, třeba jako mandle 1kg, tak bude jejich cena mandle 1kg ještě výhodnější. A využít je můžete na mnoho způsobů, tedy zdaleka nejen na výrobu cukrářských pochoutek. Nejlépe uděláte, pokud si denně dopřejete pár sušených oříšků pro zdraví. Jedná se o chutnou a vydatnou svačinku, která spolehlivě zažene hlad, a navíc vaše tělo zásobí celou řadou výživově hodnotných látek. Jen mějte na paměti, že mandle jsou opravdu kaloricky vydatné, takže pokud byste jich konzumovali příliš, tak to na vaší postavě bude znát.

Co můžete od mandlí očekávat?

Především velké množství tuků a vlákniny, dále také sacharidy a bílkoviny. Pro mandle je typický vysoký obsah vápníku a hořčíku, dále obsahují i draslík, železo, zinek, selen. Najdeme v nich vitamíny skupiny B, vitamín E. Jsou cenným zdrojem flavonoidů.

A právě řada těchto důležitých látek se nachází v tenké hnědé slupce mandlového jádra – proto je ideální konzumovat mandle natural 1kg, které jsou neloupané a tepelně neupravené.

Za zmínku jistě stojí, že mandle jsou pravděpodobně nejstaršími ořechy na zemi – tedy přesněji řečeno ořechy, které lidé pro svou potřebu využívají nejdéle. Jejich původ je někde v Asii, ovšem nyní se pěstují ve všech vhodných oblastech na světě. Jejich největším producentem je Kalifornie.

A jejich velkou předností je právě to, že mají nejen skvělou chuť a dokážou člověka rychle zasytit, ale ještě ke všemu příznivě působí na zdraví.

V lidové medicíně se užívají při kožních a nervových problémech, k ochraně srdce, cév, ke zlepšení kvality vlasů i nehtů. Obsahují zdravé tuky, které prospívají našemu srdci, snižují tlak i cholesterol.

Cena mandlí za 1kg je všem dobře dostupná, proto neváhejte a objednejte si alespoň mandle 1000g pro zdraví!