Miska na klíčení + Ořechová tyčinka LifeLike ke každé objednávce

46
7 hodnocení

Vypěstujte si čerstvé klíčky a výhonky přímo doma v kuchyni. S klíčící biomiskou o třech patrech to bude úplně jednoduché a efektivní.


  • Skladem
299 Kč
Kategorie: Misky a sklenice na klíčení
 

Pro milovníky pěstování různých klíčků a výhonků, bude zajisté radost pěstovat vlastní rostliny pomocí sady klíčících misek s třemi patry a to přímo v pohodlí domova.

 

Díky rostlinným klíčkům a výhonkům získáte doslova biologický poklad plný vitamínů, minerálů a enzymů, které lidský organizmus potřebuje po celý rok. Prostřednictvím pěstování v biomiskách můžete mít tento zdroj vitamínů a dalších látek denně po ruce a naklíčené je skladovat v ledničce až 14 dní.

 

Co všechno můžete nechat klíčit?

 

Sada nakličovacích misek zajišťuje vhodné podmínky pro pěstování a především dostatečně vlhké klima, takže můžete pěstovat různé druhy klíčků a výhonků.

 

Jako například obiloviny, luštěniny, olejniny, brukvovité a další plodiny, ze kterých vzejdou takové poklady jako řeřicha, klíčky fazolek, hrachu, čočky, červené řepy, cizrny, hořčice či ředkviček. Dále také pšenice špaldy a další různé druhy obilí. Klidně si můžete vypěstovat i vlastní mladý ječmen, který je tolik populární. A to vše bude vaše vlastní produkce.

 

Díky těmto podmínkám, můžete misky využívat kdykoliv a kdekoliv, protože rostliny klíčí ve vhodném prostředí v každém ročním období.

 

Jak začít pěstovat?

 

Semena luštěnin a obilovin jsou k dostání běžně v obchodech. Je potřebný pečlivý výběr semínek, a sice dle vzhledu, aby nebyly poškozené či jinak zbarvené, chemicky neošetřené, nejlépe v bio kvalitě a určené k potravinářským účelům a aby byla zachována vysoká klíčivost. Dosáhnete tak sami domácí bio kvalitu, která je jinak v obchodech drahá.

 

Samotné pěstování v biomiskách je jednouchou záležitostí. Prostřednictvím tří pater můžete pěstovat různé druhy klíčků současně. Stačí dno misek naplnit semínky cca 30% plochy. Potom je stačí propláchnout, čím nabobtnají, přikrýt víkem a umístit na tmavší a teplé místo, Zalévání vodou je potřebné 2x denně, ideálně ráno a večer. Voda proteče všemi třemi patry. Tu přebytečnou je potřebné pravidelně vylévat.

 

Díky snadné údržbě biomisek, je stačí pouze propláchnout a můžete je k účelům sázení využívat znovu.

 

Obsah balení:

 

  • 3 ks klíčící misky s průměrem 20cm a výškou 16cm, vyrobené ze zdravotně nezávadného acrylskla s atestem PZH 12282/93
  • 1 ks horní víko
  • 3 ks odpadový sifon
  • 1ks záchytná miska na přebytečnou vodu