Česká miska na klíčení (biomiska)

Kód: 46
369 Kč
Skladem

Vypěstujte si čerstvé klíčky a výhonky přímo doma v kuchyni. S klíčící biomiskou o třech patrech to bude úplně jednoduché a efektivní.

Nevíte jak klíčit? Můžete si u nás koupit knížku o klíčení s recepty!

Kniha o klíčení s receptyNebo se podívejte na článek: https://www.nakliceno.cz/kliceni-seminek/

Detailní informace

Detailní popis produktu

Rozdíl mezi českou a polskou verzí:

Polská miska má průměr 20 cm vs česká má 18 cm.

Česká miska má pevnější stěny, plast je o něco málo tlustší. Lépe sedí na sobě a při manipulaci je odolnější.

Materiál obou misek je stejný určený pro styk s potravinami.

 

Pro milovníky pěstování různých klíčků a výhonků, bude zajisté radost pěstovat vlastní rostliny pomocí sady klíčících misek s třemi patry a to přímo v pohodlí domova.

Díky rostlinným klíčkům a výhonkům získáte doslova biologický poklad plný vitamínů, minerálů a enzymů, které lidský organizmus potřebuje po celý rok. Prostřednictvím pěstování v biomiskách můžete mít tento zdroj vitamínů a dalších látek denně po ruce a naklíčené je skladovat v ledničce až 14 dní.

 

Co všechno můžete nechat klíčit?

Sada nakličovacích misek zajišťuje vhodné podmínky pro pěstování a především dostatečně vlhké klima, takže můžete pěstovat různé druhy klíčků a výhonků.

 

Jako například obiloviny, luštěniny, olejniny, brukvovité a další plodiny, ze kterých vzejdou takové poklady jako řeřicha, klíčky fazolek, hrachu, čočky, červené řepy, cizrny, hořčice či ředkviček. Dále také pšenice špaldy a další různé druhy obilí. Klidně si můžete vypěstovat i vlastní mladý ječmen, který je tolik populární. A to vše bude vaše vlastní produkce.

 

Díky těmto podmínkám, můžete misky využívat kdykoliv a kdekoliv, protože rostliny klíčí ve vhodném prostředí v každém ročním období.

 

Jak začít pěstovat?

 

Semena luštěnin a obilovin jsou k dostání běžně v obchodech. Je potřebný pečlivý výběr semínek, a sice dle vzhledu, aby nebyly poškozené či jinak zbarvené, chemicky neošetřené, nejlépe v bio kvalitě a určené k potravinářským účelům a aby byla zachována vysoká klíčivost. Dosáhnete tak sami domácí bio kvalitu, která je jinak v obchodech drahá.

 

Samotné pěstování v biomiskách je jednouchou záležitostí. Prostřednictvím tří pater můžete pěstovat různé druhy klíčků současně. Stačí dno misek naplnit semínky cca 30% plochy. Potom je stačí propláchnout, čím nabobtnají, přikrýt víkem a umístit na tmavší a teplé místo, Zalévání vodou je potřebné 2x denně, ideálně ráno a večer. Voda proteče všemi třemi patry. Tu přebytečnou je potřebné pravidelně vylévat.

 

Díky snadné údržbě biomisek, je stačí pouze propláchnout a můžete je k účelům sázení využívat znovu.

 

Návod klíčení semen:

První den: namočte semena do vody, tak aby byla celá potopená a nechte je namáčet po dobu uvedenou na obalu semen. Po skončení namáčení semena důkladně propláchněte vodou a rovnoměrně rozprostřete na nakličovací misky. Miska by měla být umístěna na rovném povrchu na místě s pokojovou teplotou približne 20 °C mimo dosah přímého slunečního záření a zdroje tepla.

Další dny: minimálně 2x denně (ráno a večer) zalejte semena sklenicí vody. Zalejte je také vždy, když semena začínají vysychat. Za teplého počasí je potřeba semena zalévat časteji. Díky speciální úprave je možné zalévat pouze horní misku a i k semínkum v dolních miskách se dostane dostatečné množství vody.

Sklizeň: rychlost růstu klíčku závisí na specifických vlastnostech naklíčovaného semene a okolní teplotě. Klíčky vyjměte z misek a buď je ihned konzumujte, nebo je můžete dále uchovávat v chladničce, kde se jejich růst velmi zpomalí.

Specifika klíčení lepivých semen např. řeřichy nebo rukoly: některá semena při namáčení vytváří lepkavý gel. Při jejich klíčení vynechejte fázi namáčení, semena rovnou rozložte na nakličovací misku a opatrně zalejte menším množstvím vody. Vodu necháte protéci. Pak již semena nezaléváte, pouze rosíte pomocí rozprašovače. Semena nesmí v pruběhu klíčení vyschnout, je potřeba je rosit časteji, přibližne 5-6x denně behem prvních 3-4 dnů, později 2-3x denně.

Použití naklíčených výhonků
Hotové klíčky lze přidávat do salátů – zeleninových, listových, těstovinových nebo luštěninových. Použít je na ozdobení pečiva nebo hotových pokrmů, přidávat je do zeleninových nápojů, dresinků, omáček a polévek nebo je můžeme jíst samostatně.

 

Obsah balení:

 

  • 3 ks klíčící misky s průměrem 18 cm a výškou 16cm, vyrobené ze zdravotně nezávadného acrylskla s atestem 462101964-02.
  • 1 ks horní víko
  • 3 ks odpadový sifon
  • 1ks záchytná miska na přebytečnou vodu


Výrobce: PROVITA
Kód: 212004
Hmotnost: 0,73 kg
 
5
24x
4
3x
3
2x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
4
JV Avatar autora | 23.4.2024
Spokojenost
5
MM Avatar autora | 23.4.2024
Jsem velmi spokojená. Stále máme čerstvé klíčky.
5
ZL Avatar autora | 27.3.2024
Všechno v pořádku. Až budeme zase potřebovat, přijdeme zase.
5
MV Avatar autora | 19.3.2024
byl to dárek - nevím
5
BS Avatar autora | 12.2.2024
Jsem spokojená v miskách klíčí semínka rychleji a nemusí se proplachovat tak často.
5
TF Avatar autora | 5.2.2024
funguje velice dobře, pár krát za den stačí prolít vodou a rostlinky jedou krásně
5
MV Avatar autora | 1.1.2024
Výborná věc. Funguje tak, jak má, snadno se udržuje čistá, navíc nevypadá vůbec špatně.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Firma Provita dodává na trh již řadu let recenzemi zákazníků prověřené produkty zdravé výživy v BIO kvalitě od dvou desítek výrobců. Rozsah nabízeného zboží je velmi široký – luštěniny, obiloviny a mouky, kávoviny a čaje, pomazánky, paštiky, krémy, másla, chlazené výrobky a kompletní sortiment pro vegetariány a vegany.

Superfoods – neboli superpotraviny, kam patří ořechy a semínka, mořské řasy a doplňky stravy, jako je hrachový protein, Maca peruánská, ovoce Goji, Acai berry, Rakytník atd.

Jde to i bez lepku – lepek je hrozbou pro každého z nás, zvláště u výrobků z bílé mouky. Bezlepkových obilovin je celá řada a společnost Provita nabízí i bezlepkové pečivo.

Jde to i bez obalu – společnost Provita se zaměřuje i na prodej potravin bez obalu, což znamená významné snížení ekologické (výrobní) stopy.

RAW – volně přeloženo -  jde o to, co nám příroda poskytuje v přirozené podobě. Takové potraviny také mívají nejvyšší nutriční hodnotu a bývají nejzdravější. Patří sem kromě čerstvého a sušeného ovoce a zeleniny i ořechy a semínka, za studena lisované oleje a mnoho dalších.