Fíky sušené BIO 500g

696
1 hodnocení

BIO a RAW fíky Zdravý den® jsou velké, šťavnaté a sladké fíky hruškovitého tvaru pěstované v Turecku podle pravidel ekologického zemědělství a sušené na slunci. Jsou vhodné k přímé konzumaci, do kaší, müsli, desertů nebo na pečení. Jsou vhodnou náhradou rozinek nebo datlí.

Použití: vhodné k přímé konzumaci, do kaší, müsli, desertů nebo na pečení.

CZ-BIO-002

Výživové údaje na 100g: energetická hodnota 1111 kJ/ 266 kcal, tuky 1,3g a z toho nasycené mastné kyseliny 0,1g, sacharidy 55g a z toho cukry 55g, vláknina 13g, bílkoviny 3,5g, sůl 0,03g, kofein 4g..

Složení: fíky sušené z ekologického zemědělství. Nesířené a bez přidaného cukru.

Skladujte v suchu, chraňte před teplem. Země původu: Turecko. EAN 08594172692283


  • Skladem
169 Kč
Kategorie: Sušené fíky
 

 

 

Máte rádi fíky?

Plody fíkovníku se na náš stůl dříve dostávaly jen ve vánočním období. V současnosti si je můžeme vychutnat po celý rok, tedy alespoň pokud jde o prodej fíků sušených.

Sušené fíky se od těch čerstvých liší jen v obsahu vody – pokud jste tedy čerstvé fíky nesehnali, nemusíte smutnit. Fíky sušené vám nabízí stejnou paletu živin.

Jedná se o velmi sladké ovoce, které je vhodné k rychlému doplnění energie. Sušené fíky se nekazí a dlouho vydrží, proto si je můžete přibalit i na cesty. Bílý povlak, který se na nich může objevit, není na závadu, jedná se o vysrážený přírodní cukr.

Fíky oceníte jak při sportu a turistice, když vás zmáhá únava a vyčerpání, tak i v kuchyni. Můžete je jíst přímo anebo využít jako přísadu do kaší, müsli a desertů, a k oslazení pokrmů. Pokud vám vadí tuhost sušených fíků, klidně je namočte – do vody anebo do mléka.

Když si koupíte bio a raw fíky, tak rozhodně neuděláte chybu – cena fíků je vstřícná a díky šetrnému pěstování i zpracování plodů máte jistotu maximální kvality. Sušené fíky pocházející z ekologického zemědělství jsou vhodné i pro vitariánskou kuchyni.

Co vám mohou fíky nabídnout?

Mimo vysokého obsahu cukru, který je vhodný pro rychlé dodání energie, se fíky pyšní také vysokým obsahem vápníku, draslíku, fosforu, hořčíku a železa. Najdeme v nich i solidní množství vitamínu B6 a rostlinné steroly.

Navíc, fíky obsahují rozpustnou i nerozpustnou vlákninu, takže pomáhají při čištění střeva – jedná se o účinné přírodní projímadlo.

V lidovém léčitelství se doporučují proti osteoporóze a kardiovaskulárním chorobám.

Ač na první pohled vypadají jako kalorická bomba, tak ve skutečnosti obsahují pouze minimum kalorií. Velké množství cukru rychle stimuluje mozkovou aktivitu a díky velkému množství vlákniny se budete dlouho cítit sytí.

Ať už si fíky koupíte z libovolného důvodu, jistě si na nich skvěle pochutnáte.