Smrkové výhonky BIO 30g

840
2 hodnocení

BIO smrkové výhonky Zdravý den® v prášku se připravují z mladých světlezelených konců smrkových větviček, které se sbírají ručně ve volné přírodě v čistém prostředí odlehlých estonských lesů. Suší se lyofilizací - sušením mrazem při nízkém tlaku. Usušené výhonky se následně rozemelou na jemný prášek. Lyofilizace je šetrný způsob sušení, který v prášku zachovává všechny obsažené živiny.

Použití: vhodné na přípravu čaje, dochucení smoothie, omáček, marinád, zeleninových i masových jídel, ryb a dalších pokrmů. Pro přípravu čaje použijte 1/2 čajové lžičky na jeden šálek vody a čaj 5min povařte.

Výživové údaje na 100g: energetická hodnota 1587kJ/374kcal, tuky 3,2g z toho nasycené mastné kyseliny 0,5g, sacharidy 74g z toho cukry 3,6g, bílkoviny 13g, sůl 0g.

Složení: 100% výhonky ze smrku ztepilého (Picea abies) v prášku z ekologického zemědělství.
Skladujte v suchu, chraňte před teplem. Země původu: Estonsko. Neobsahuje žádná aditiva. EAN 8594172692450


  • Skladem
139 Kč
Kategorie: Zelené potraviny
 

Na smrk si člověk vzpomene zpravidla o vánocích, při shánění vánočního stromku. Ale napadlo vás někdy, že byste si smrkovými výhonky mohli zpestřit svůj jídelníček?

Ano, je to tak, smrkové výhonky jsou nyní žádanou potravinou. Obsahují velké množství vitamínu C, a také terpentýnové silice. Oba druhy obsažených látek mají blahodárné účinky na lidský organismus.

Takže i zdánlivě obyčejné „jehličí“ nám může prospět. Třeba při posílení imunity, anebo v případě, že máme rýmu či kašel – obsažené terpentýnové silice totiž rozpouštějí hleny a usnadňují vykašlávání. Také je můžete používat i zevně – k úlevě při revmatických bolestech – stačí jimi potírat klouby. Jehličí má rovněž antibakteriální účinky. A mimo jiné úžasně voní – tato vůně přispívá k naší psychické pohodě.

Ovšem pozor, k tomu, aby měl smrk ty správné účinky na váš organismus, byste se měli zaměřit především na jeho mladé výhonky. Ty je potřeba sbírat v tom pravém ročním období, kdy jsou mladé, ne delší než pět centimetrů. A je potřeba vybírat stromy v dostatečné vzdálenosti od civilizace, které nejsou znečištěny škodlivinami z okolí.

Nicméně ke smrkovým výhonkům můžete přijít i mnohem snazším způsobem. Jednoduše si je můžete koupit v podobě praktického prášku. Ten už pak jen stačí využít k přípravě lahodného čaje anebo přidávat do jídel jako koření, čímž jim dodáte zajímavou chuť.

Smrkové výhonky, které si zakoupíte v podobě v prášku, pocházejí z volné divoké přírody estonských lesů a jsou sbírány ručně daleko od civilizace. Máte tak jistotu jejich výborné kvality. Nasbírané výhonky se suší mrazem (lyofilizací), což je šetrný způsob zpracování, který v produktu zachovává maximální podíl účinných látek. Usušené výhonky se následně melou na jemný prášek.

Tento praktický doplněk stravy si můžete pořídit v dobrých prodejnách zdravé výživy, třeba na internetu.