Atopický ekzém je těžko léčitelný

Suchá, svědivá a zarudlá kůže se skutečně vyskytuje jak u dětí, tak dospělých a dokáže pěkně znepříjemnit den i noc. Atopickým ekzémem trpí i dnes lidé a je pravdou, že se skutečně jedná o onemocnění, které se těžko léčí, nicméně jeho příznaky se dají alespoň potlačit. Bohužel ale stačí opět narušená imunita nebo jen nepříznivé počasí a může se opět přihlásit o slovo. Vzniká na základě alergie na nějaké potraviny, ale i saponáty, nebo i na prach či jiné vlivy, které ovšem nemůžete nijak zastavit. Nevypadá samozřejmě ani nijak elegantně. Projevuje se zarudlou kůží, která se navíc může zkrabatit a objevují se někdy i velmi svědivé pupínky nebo dokonce větší puchýře. Jenomže ty nutí jedince k tomu, aby se škrábal, až si samozřejmě kůži naruší až do jejího krvácení.

Jak se ho zbavit?

Tohle si klade každý, kdo se s ním setkal a častokrát nepomáhají ani léky, které předepisuje specialista na kožní onemocnění. I tak se dá ale jeho působení zmírnit.

  • Vybírejte kvalitní bavlněné prádlo a to platí i pro ložní soupravy.
  • Nekoupejte se ve chlorované vodě.
  • Pokud máte možnost, tak zvolte raději sprchování, tím zamezíte většímu rozmočení pokožky.
  • Promazávejte pokožku přírodními hydratačními krémy.
  • Zvolte si přípravky, které obsahují mořskou sůl, například produkty od Mrtvého moře.
  • Omezte kořeněná jídla a slazené nápoje.
  • Některé druhy exotického ovoce mohou být rovnou spouštěčem.

Vyzkoušejte mast z konopí

Lékař většinou předepisuje kortikoidovou mast, ale zkuste nejdříve použít konopnou mast nebo i jiné bylinné oleje nebo masti. Ty za prvé nemají vedlejší účinky a kůže je i lépe přijímá. Dobré zkušenosti jsou s mastí z konopí, která má regenerační schopnosti a snižuje právě výskyt suchých a šupinatých míst. V současné době si ji můžete běžně zakoupit, tudíž není třeba se pouštět do její výroby. Velmi podobné účinky má rovněž i konopný olej.

button_kupte-zde