Rozlučte se s křečovými žilami

Křečové žíly nebo si jim rovněž říká varixy, tak se nejvíce objevují na dolních končetinách. Je pravdou, že častokrát se jedná jen o velmi nevzhlednou ozdobu, ale ne vždy je to pravda. Dokonce jejich přítomnost může negativním způsobem ovlivnit zdraví jedince. Mohou vznikat otoky, žilní záněty a bohužel i bércové vředy. Ty se nejvíce objevují v seniorském věku nebo u lidí, kteří mají sníženou schopnost pohybu. Bohužel ani není žádný recept, který by je úplně vyzmizíkoval, což by bylo naprosto ideální a bezpochyby se tento postup velmi dobře uchytil. Přesto si lze alespoň odpomoci od potíží a také zabránit tomu, aby vznikaly další metličky.

Cvičení je rozhodně přínosem

Vzhledem k tomu, že to má něco dočinění se slabými cévními stěnami, tudíž je nutné je nějakým způsobem podpořit. Pravdou je, že ve většině případů, pokud se nejedná o dědičnou část, tak za vznikem stojí málo pohybu, kouření, obezita, nadváha, špatná výživa a také zácpa. Pokud například v práci stále stojíte, tak to rovněž nebude moc top. To je hotová líheň pro další tvorbu křečových žil.

  • Dostatečně odpočívejte a střídejte polohy nohou, jak jen to bude možné.
  • Můžete nohy zvednout na pár minut nad sebe, samozřejmě vy budete ležet, a můžete je protřepávat.
  • Dobré je zlehka s nimi poklepávat i během stání, což povede k lepšímu prokrvení.
  • Také můžete užívat bylinky a to vnitřně například tinkturu z hořce žlutého. Ten podporuje krvetvorbu, je skvělý také pro nervovou soustavu.
  • Nohy jsou vděčné rovněž za bylinnou koupel, a když jim ji dopřejete z březové nebo dubové kůry, tak uděláte to nejlepší, co můžete.

Samozřejmě nemůžete výsledky očekávat ihned, je to dlouhodobá záležitost. Také se dají odstranit i odborným lékařským zásahem, ale to jen v nejnutnějším případě. Rozhodně není nutné to nechat zajít příliš daleko. Poradit se o způsobu léčby můžete samozřejmě s cévním lékařem nebo specialistou, který má v této oblasti zkušenosti.