Bambucké máslo namísto tyčinky na rty

Také máte občas problémy s rozpraskanými rty? Příčin tohoto jevu je více, zejména se to týká některých nevhodně zařazovaných pokrmů v jídelníčku, ale jistý podíl na těchto potížích má i nedostatek spánku, přepracování, stres, a také povětrnostní vlivy. Nosíme pak po kapsách tyčinky na rty, jejichž účinnost však bývá sporná, a tak hledáme něco lepšího, co by je nahradilo.

Náhrada tyčinek na rty existuje, říká se jí bambucké máslo, jehož účinky bývají propagované zejména v souvislosti s kosmetikou a posílením vlasové tkáně. Bambucké máslo na rty je pak další variantou jeho využití, i když to není varianta jediná.

Proč je máslo účinné i na rty

Možná vás napadá otázka, proč je tento přírodní tuk, získávaný z plodů máslovníku afrického, tak efektivní, a proč zastoupí i osvědčený jelení lůj, vyráběný z hovězího tuku. Odpověď je poměrně jednoduchá, máslovník ukládá do svých plodů tolik živin, že je možné jimi zásobovat buňky i v tělesných periferiích vnější aplikací. Bambucké máslo slaví velký úspěch v regeneraci pokožky, v podpoře růstu nových vlasů a k ochraně těch stávajících a mimo jiné i pro výživu tkáně rtů.

O výživu a hydrataci a o ochranu proti slunečnímu záření se stará komplex přírodních vitamínů a organických kyselin, které plody máslovníku obsahují v hojném počtu, zejména tehdy, je-li proces výroby másla tradiční – tedy ruční, bez konzervantů a dalších chemických přísad. Ruční výroba probíhá v nejchudších afrických regionech a obstarávají ji výhradně ženy.

Kromě rtů vám pomůže tento africký zázrak i na všechny ostatní tělesné periferie, které nebývají dostatečně prokrvovány a vyživovány například v důsledku nevhodné stravy. Je to mnohdy lepší volba, než některé drahé kosmetické přípravky, speciálně vyvíjené pro obličejovou pleť a pokožku rukou a nohou. Jde také o to, že bambucké máslo neobsahuje žádné parabeny, parafíny konzervační činidla a barviva, a že se jedná o stoprocentně přírodní záležitost.