Sušené švestky mohou být nápomocné i při redukční dietě

Patříte k lidem, kteří při pohledu na osobní váhu jen zakoulí očima, a už je nebaví snášet příkoří při sledování módních přehlídek, kde se promenádují štíhlé manekýnky (a manekýni) s vědomím, že na přehlídkové molo vy prostě nepatříte? Toužíte po tom shodit pár kilo nadváhy a docílit ideální postavy? Mnoha lidem před vámi se to již podařilo, a tak není důvod věšet hlavu. Nic není ztraceno, to si zapamatujte, chce to jen vědět, jak na to.

Švestky na hubnutí

Sušené švestky dieta – je výraz, který se docela často objevuje v tématech na hubnutí. Jaká pozitiva nám přináší právě toto sušené ovoce?

Cukrovinky – největší překážkou na cestě za vysněnou ideální hmotností bývá kromě masitých výrobků (uzenin) zejména cukrárna a přeplněné regály v oddělení cukrovinek v supermarketech. Těch chuťových lákadel je tolik, že se jim stěží odolává. A právě sušené švestky jsou vhodným pomocníkem, jak se cukrovinkám vyhnout. Jsou totiž také dostatečně sladké a lze je jíst v kombinaci s ovesnou či rýžovou kaší, s rýžovým nákypem (s hnědou celozrnnou rýží), anebo jako zdravé mlsání s vlašskými ořechy a mandlemi.

Vláknina – velkým úskalím cukrovinek je to, že se vyrábí většinou z bílé mouky, a ta neobsahuje vlákninu. Absence vlákniny vám dovolí se jídla přejídat, a kam to vede, jistě posoudíte sami. V sušených švestkách je vláknina samozřejmě zastoupena.

Množství – sušené ovoce mějte doma namísto sladkostí, ale neznamená to, abyste je neustále uzobávali v domnění, že mají v sobě nějaký zázračný hubnoucí elixír. Nic takového pochopitelně nemají a budete-li jich jíst víc, ztráta kil navíc se pak nedostaví. Nezapomínejte také na dostatek pohybu, protože hubnutí v křesle a na pohovce nemá žádný pozitivní efekt. Pamatujte – je lépe najíst se dosyta zdravým pokrmem a jít se projet na kole, zahrát si volejbal nebo plavat v bazénu, než hladovět v křesle u televize.