Bambusový termohrnek 450 ml

Bambus je velmi dekorativní dřevina, jejíž vlastností se využívá k výrobě nábytku a bytových doplňků. Jedním z nich může být i bambusový termohrnek.

Termohrnky se u nás staly již tradičními výrobky, do Evropy se tento trend uchovávat chladné, nebo teplé nápoje delší dobu na cestách, přenesl z Kanady a ze Spojených států. Speciální termohrnky si tam získaly srdce mnoha zákazníků již před několika desítkami let. Můžeme je využít v pohodlí domova např. při práci nebo při relaxaci, aniž bychom museli neustále odbíhat a drink pracně ohřívat či chladit. Nejčastěji se však stává partnerem při cestování autobusem, vlakem nebo autem na delší vzdálenosti. Nápoje v nich vydrží teplé, případně chladné, po dobu zhruba 7 až 8 hodin.

Bambusový termohrnek

Bambus je pouze dekorativní prvek v podobě tenké povrchové dýhy, která z něj činí vzhledově atraktivní výrobek. Jeho funkci však zajišťuje speciální potravinářská nerezová ocel, z níž je vyrobeno samotné tělo hrnku. Součástí výrobku je víčko s těsnící vložkou proti úniku tekutiny při pohybu. Na okraji víčka se nachází malý otvůrek o průměru 1 mm, který zabraňuje podtlaku, aby se dalo z hrnku pohodlně pít, což je důležité zvláště při jízdě dopravními prostředky.

Hrnek se hodí k uchovávání nápojů nebo ovocných či zeleninových šťáv a koktejlů, mohou být i vychlazené kostkami ledu. A samozřejmě podobně jako termoska, zachová termohrnek i vysokou teplotu kávy nebo čaje. Nerezová ocel nepřijímá pachy, a tak je možné vždy po důkladném umytí používat hrnek na různé druhy obsahů.

Umývejte jej pouze šetrným způsobem vzhledem k povrchové bambusové dýze, a to pouze ručně s přídavkem saponátu. Dbejte na to, aby vnější plášť nezůstal delší dobu mokrý nebo vlhký a nevkládejte hrnek do myčky, ani do mikrovlnné trouby.