Plodina, která si umí poradit s problémy

Je pravdou, že své zastoupení nemá jen v potravinářském průmyslu, ale také v textilním, oděvním a papírovém průmyslu. Nicméně my se nyní podíváme, jak je to z hlediska přírodní léčby, protože tato malá semínka umí skutečně divy a zázraky uvnitř těla. Lněná semínka mají hnědou nebo zlatožlutou barvu, a když se na ně podíváte trochu z jiného pohledu úhlu, tak vám mohou připomínat drobné kapky deště.

Hnědá semínka – ty se používají předně pro výrobu lněného oleje, který je samozřejmě lepší, když je lisovaný za studena, protože je to ideální doplněk stravy, který obsahuje skutečně všechny vitamíny, minerály a zdraví prospěšné látky.

Žlutá semínka – ty se používají spíše ke kulinárnímu zpracování.

Samozřejmě není problém semínka použít jako posyp na pečivo či do jiných produktů. A v podstatě se dá říci, že není problém si je běžně zakoupit, ačkoliv je lepší rovnou zamířit pro kvalitní zdroj do obchůdků se zdravou výživou.

Speciální jejich vlastnost

Semínka jsou sice velmi drobná, ale na druhou stranu mají velmi zajímavou schopnost. Umí na sebe navázat poměrně velké množství vody, to má samozřejmě další důsledek, protože se mnohonásobně zvětší jejich objem. Nedá se jim upřít, že jsou velmi efektivní při zvýšení činnosti střev, perfektně působí při zácpě, ale na druhou stranu umí si poradit i s průjmy. Další jejich využití je při žaludečních problémech, především vředových onemocněních. Abychom se nesoustředili pouze na oblast střev a trávení, tak jsou prospěšná i v ochraně srdíčka a cév, při kožních problémech, dokonce i migrénách nebo astmatech. A aby toho nebylo málo, tak mají svoji oblibu i u žen. Len je skutečně vhodný doplněk stravy, pomáhá jinak upravovat menstruaci, napomáhá při porodech, při tvorbě mateřského mléka a zároveň může být i prevencí před rakovinou pohlavních orgánů a prsou. Jak se zdá, tak semínka jsou sice malá, ale velmi účinná.