Bezlepková snídaně s rýžovou kaší

Rýže je obilovina, která sytí největší počet obyvatel na této planetě. Ukrývá v sobě tolik výhod, že bychom je neměli přehlížet a měli bychom jim věnovat alespoň trochu pozornosti. Jestliže se rozhodnete posnídat instantní rýžovou kaši, budete mít na talíři následující:

Žádný lepek - ryzova kase neobsahuje ani miligram lepku. Kdo trpí celiakií, je to pro něj skvělá volba. Rýžové kaše jsou přirozeně bezlepkové, a hledáte-li další bezlepkové kaše, vyzkoušejte amarantovou, ovesnou, kukuřičnou nebo pohankovou.

Dietní pokrm – rýžová kaše je dietní pokrm pro diety chorob trávicího traktu i redukční dietní režimy. Velmi však záleží na tom, jak rýžovou kaši Nominal dochutíte, a čím ji doplníte. Nominal rýžová kaše je však sama o sobě nízkokalorická s nízkým obsahem tuku.

Vláknina – rýžové kaše obsahují vlákninu, skládají se zčásti z hnědé rýže a zčásti z kukuřičné krupice. Vláknina je důležitá pro pozvolné vstřebávání sacharidů, tím pádem mají ryzove kase, tedy včetně Nominal ryzove kase, nízký glykemický index.