Blahodárný zlatý poklad

Bylo by zřejmě velmi zajímavé najít poklad, který by obsahoval tolik bohatství, že bychom celý život z něho mohli vyžít, ale to se jen tak běžně nestává. Tak nás kroky zavedou k pokladu, který se postará o naše tělo. Sice ani zde nemůžeme očekávat lektvar věčného života, ale přece jenom nebudeme tak daleko. Nahlédneme do tajemství, které ukrývá v sobě zlatavá kurkuma. Určitě již víte, že je v kuchyni nejzákladnějším kořením, které se používá v Indii, však také tímto směrem se vztahuje její původ. Díky její specifické chuti dokáže údajně dodat příval nové energie a také spálí veškeré jedovaté látky v těle. Proto se stala součástí i ajurvédy.

Posílí srdíčko i psychickou stránku

Kurkuma je, jak se zdá opravdu silná přírodní zbraň a pro lidský organismus rozhodně velkou pomocí. V první řadě pomáhá ve správném fungování trávení. Čistí krev, příznivě působí na ledviny a dokonce podporuje hubnutí. Nicméně dokáže velmi příznivě ovlivnit i kosti, klouby, kdy podporuje jejich správnou hybnost a díky ní i chrupavky získávají jistou pevnost. Je pravdou, že v takovém případě je doporučeno kurkumu užívat pravidelně. Jenomže ne vždy je dostačující ve formě prášku, který se přidává běžně do jídla nebo dokonce i do různých nápojů. Naštěstí žijeme v době, která díky moderní technologii umí zpracovat tyto dary přírody zcela šetrným způsobem a poté není problém si zakoupit vysoce kvalitní tobolky, které jsou naplněné právě kurkumou.

Z kurkumy si uvařte chutný čaj

Ačkoliv jsme zvyklí dávat kurkumu spíše do vařených jídel, není problém ji přidat jako hlavní surovinu do čaje. Prodává se i ve formě kořene a ten právě budete potřebovat. A aby to skutečně stálo za to, tak si ještě kupte čerstvý zázvor. Z toho poté nakrájejte zhruba 15 plátků, a co se týká kurkumy, tak postačí 2 střední kořeny. Kdyby náhodou jste ji nesehnali, tak použijte 1,5 čajové lžičky zlatavého prášku. Vložte do 1 litru vody a přiveďte k varu, na mírném plamenu vařte zhruba 15 minut a poté sceďte. Můžete osladit medem.

button_kupte-zde