Březová voda: přírodní zázrak, který má blahodárné účinky

Březová voda je známá již po celá staletí pro své účinky na vlasy i pleť. Jak vlastně březovou vodu používat a je u nás vůbec k sehnání?

 

Březová voda a její účinky nejenom na vlasy

Březová voda je u nás v České republice známá již řadu let, povětšinou se jedná o nenápadnou lahvičku, která je k dostání na pultech většiny drogérií. Jedná se o účinného pomocníka proti vypadávání vlasů, lupům či jako prevence proti nadměrné produkci mazu. V neředěném stavu představuje účinné vlasové sérum, se kterým je možné zacílit na nespočet vlasových problémů. Nejdříve je zapotřebí vlasu i vlasovou pokožku umýt vhodným šamponem a následně aplikovat několik kapek přímo k pokožce hlavy. Již za pár týdnů by mělo dojít k růstu nových vlasů. Pokud toužíte po celkovém zahuštění vlasů, měla by být aplikace kúry pravidelná. V případě, že chcete vlasy pouze zahustit a dodat jim lesk, postačí tuto kúru aplikovat jednou až dvakrát za týden.

 

Jak se březová voda získává?

Březová voda se získává podobným způsobem jako třeba javorová míza. Aby bylo možné z břízy získat tolik vzácnou surovinu, je zapotřebí nejprve narušit kmen stromu. Do stromu se navrtá menší otvor, do kterého se vloží speciální brčko, díky kterému může voda pomalu odkapávat do připravené nádoby. Po ukončení se díra ucpe březovou větvičkou a ochrání se propolisovou mastí.

 

Nasládlá chuť a blahodárné účinky

Březová voda má trochu netypickou nasládlou chuť. Obsahuje celou řadu pro tělo důležitých živin, jako je například draslík nebo saponin, který dokáže přirozeně snižovat hladinu cholesterolu v krvi a zároveň působí protizánětlivě. Nejzdravější je samozřejmě čerstvá březová šťáva, která ovšem vydrží jen několik málo dní. Velmi snadno si z ní však můžete vyrobit sladký sirup nebo šťávu.

 

Kde je možné březovou vodu koupit?

Pokud toužíte po čerstvě získané březové vodě, může se vám poštěstit na trzích s příchodem jara. Březová voda se sbírá v období teplých dní a studených nocí.