Naklíčená semínka představují snadný způsob jak do sebe dostat potřebné množství vitamínů

Během jara i léta je poměrně snadné naleznout kvalitní zeleninu a ovoce od lokálních pěstitelů, s příchodem zimy je ovšem situace diametrálně odlišná. I v tomto období můžeme na pultech našich obchodů nalézt nejrůznější plodiny. Ovšem jejich dostupnost je velmi často vykoupena nízkou kvalitou a vysokou cenou.

 

Není žádným tajemstvím, že se s přicházejícím podzimem rajčata z velkých obchodních řetězců tak nějak ztrácejí na chuti a jablka se dováží ze zemí, které se nachází na druhé straně planety. Aby plodiny přečkaly takovou dálku, mnohdy se sklízí ještě nezralá a přicházejí tak o tolik cenné vitamíny a minerály. Potřebné živiny je možné získat i jiným způsobem a nemusíte přitom polykat nejrůznější doplňky stravy. Potřebné živiny je možné získat i z naklíčených semen. Přitom není vůbec zapotřebí, aby se váš parapet proměnil ve skleník. Klíčky jsou v posledních letech natolik oblíbené, že je snadno sežene téměř v každém větším supermarketu či ve specializovaných prodejnách se zdravou výživou.

 

Naklíčená semena obsahují celou řadu vitamínů, přitom jsou cenově dostupné pro každého

Klíčení semen představuje poměrně snadný a cenově dostupný způsob, jak doplnit jídelníček o potřebné vitamíny a minerály nejenom během zimy, ale po celý rok. Samotné klíčení je v podstatě velmi jednoduchý proces, který nevyžaduje téměř žádné úsilí. Semínka stačí pravidelně proplachovat a ve skleněné nádobě uchovávat na světle. Přitom už za pár dní se můžete radovat z malých šťavnatých výhonků, které nejenom skvěle chutnají, ale jejich konzumací svému tělu dopřejete pořádnou dávku vitamínů a minerálů.

 

Mezi oblíbené plodiny na pěstování patří například řeřicha, ředkvička, fazol mungo, čočka, pohanka, quinoa nebo třeba oves. Zásadní je v tomto případě používat kvalitní semínka, které jsou přímo určená ke klíčení. Ideální jsou ta, která jsou prodávána v bio kvalitě.