Cenná semena vinné révy

Pokud bychom měli nějakým způsobem vyhodnotit vinné révu a teď to rozhodně není zacíleno na lahodný mok, tak to budou právě semena, která jsou největším přínosem pro zdraví. Je to z toho důvodu, že obsahují nejvyšší koncentraci antioxidačních látek. Zajímavá je rovněž slupka bobule, protože obsahuje velké množství draslíku, což zase ocení vaše svaly a celkově nervový systém. Bobule vinné révy se skutečně mohou pochlubit vysokým obsahem volných aminokyselin, jednoduchých bílkovin a minerálů.

Bílé nebo červené

  • V červeném víně je obsažena látka trans-resveratrol, který si poslední dobou vysloužil titul zázračného antioxidantu. Ale samozřejmě jsou v něm obsaženy další velmi zajímavé látky, které se staví proti rakovinovému bujení.
  • Bílé víno zase dokáže se svými látkami pozitivně ovlivnit stěny tepen a žil. Rovněž ovlivní hladinu cholesterolu, samozřejmě toho pozitivního a mnohé další.

Ačkoliv by někdo mohl tvrdit, že víno je tudíž studnicí zdraví a nikdy ho tudíž není dost, tak zase v tomto případě velmi opatrně. Samotné víno je sice chutné a tak spíše je dobré se zaměřit na střídmé používání a pouze malé množství konzumovat. I tak se doporučují pít spíše suchá vína. Jejich vstřebávání je jednodušší a přirozené. Také obsah hodnoty oxidu siřičitého je daleko nižší.

Semena a léčitelství

Hroznová semínka se nacházejí v plodech vinné révy a mnozí je při konzumaci odstraňují. Je to možná i proto, že netuší, jak blahodárně působí na lidský organismus. V první řadě mají velmi silnou antioxidační aktivitu a protizánětlivé působení. V současné době se dají rovněž zakoupit přímo doplňky stravy, které se vyrábí ze semínek vinné révy. Výtažek posiluje srdíčko, cévy a údajně má pozitivní vliv na mozek, tudíž vede rovnou ke snížení rizika mozkových příhod. Dokáží dokonce podpořit větší průtok krve vlásečnicemi. Rovněž je zajímavá výroba oleje, který má zde rovněž zastoupení. Ten se dá použít k výrobě mýdel nebo k řadě farmaceutických produktů.