Chaga: co to je a k čemu slouží

Tato houba roste v severní Evropě, najdeme ji hlavně v sibiřské části Ruska, Finska a také v Koreji. Od starověku byla houba známá svými terapeutickými a prospěšnými vlastnostmi pro zdraví, a to natolik, že se jí říkalo „Boží dar“. Pojďme zjistit, jaké má Chaga účinky a jaký je její vliv na lidské zdraví a pohodu a také jaké kontraindikace může přinést.

Vlastnosti a výhody houby Chaga

Houba Chaga se také nazývá houba zdraví a byla vždy používána v tradiční i čínské medicíně (kde byla považovaná za vynikající léčivku) právě kvůli svým různým prospěšným vlastnostem. 

Mezi hlavní významné látky této houby patří: fenoly, melanin, Vitamín D a řada dalších vitamínů, ergosterol, polysacharidy a kyselina betulinová.

Právě kyselina betulinová je považována za přirozeného bojovníka proti rakovině, zachovává zdravé buňky a eliminuje ty špatné. Používá se při chemoterapii ke snížení vedlejších účinků terapie a k aktivaci a stimulaci imunitního systému. 

Všechny složky přítomné v houbě mají pozoruhodnou účinnost při zmírňování různých příznaků a problémů souvisejících s naším tělem. Díky obsaženému melaninu je to antioxidant. Působí proti bakteriálním infekcím, stabilizuje krevní tlak, bojuje s alergiemi, zmírňuje zažívací potíže, navozuje spánek, pomáhá optimalizovat krevní oběh, podporuje hubnutí, posiluje imunitní systém, pomáhá proti vypadávání vlasů, je dobrá pro zvýšenou koncentraci a paměť, bojuje proti zácpě, reguluje hormonální nerovnováhu, zlepšuje zrak, je také účinným diuretikem.

Houba Chaga se také používá při bolestech kloubů, stavech stresu a únavy a proti stárnutí (díky účinné látce, která působí proti známkám stárnutí). Houba je účinným prostředkem pro ty, kteří jsou vystaveni stresu, pracují nebo žijí v znečištěném prostředí.

Kde najít houbu Chaga

Houba Chaga je k dispozici v online shopech. Nejčastěji je možné ji najít ve formě prášku. Pro příjem se doporučuje 1 čajová lžička denně nejlépe do čaje nebo jiného nápoje.

Houba je stoprocentně rozpustná ve vodě, což znamená, že je optimálně absorbována tělem.

Kontraindikace houby Chaga

Léčivá houba má několik výhod, ale není bez kontraindikací. Houbu nelze užívat a používat ve spojení s antibiotiky a intravenózním podáváním glukózy. Během užívání přípravku Chaga je třeba se vyvarovat konzumaci alkoholu a kouření. Mezi vedlejší účinky patří střevní problémy, nevolnost, ospalost, úzkost nebo alergické kožní reakce. Nedoporučuje se užívat v těhotenství.

button_kupte-zde