Znáte guaranu?

Když chce někdo žít zdravě, neměl by určitě podceňovat to, co nám poskytuje matička příroda. Jistě, ani ta nedokáže dělat zázraky, ale přesto to, co od ní získáváme, ze zdravotního hlediska předčí nade všechny pochybnosti to, co nám skýtá chemie, jíž lidstvo nejednou ovlivňuje kdeco ve snaze si polepšit.

A zatímco některé rostliny, ovoce a zeleninu, považujeme za něco docela běžného, za něco, co je samozřejmé, okoukané a ničím neudivující, nabízejí se i pravé opaky, jimž jsou nejednou připisovány dost možná i přímo zázračné účinky. I když tu pochopitelně o žádné zázraky nejde.

Vezměte si třeba takovou guaranu, pocházející ze semen tropické rostliny paulinie nápojné. Kdykoliv nám není zrovna nejlépe, kdykoliv jsme pod psychickým tlakem, který se zdá být dost možná i nad naše omezené síly, stačí jemný prášek, vzniklý rozdrcením jejích semen, a i pouhá jediná lžička tohoto nám vlije novou energii do žil a pomůže nám takové těžké časy zvládnout. A navíc prospěje i našemu trávicímu traktu, zrychlí metabolismus a pomůže s odbouráváním tuků.

Tím, co nám tu dodává vitalitu a prospěje, jsou především kofein, theobromin a další alkaloidy a látky, jež jsou oním zdrojem svěžesti. A těmi jedinými, kdo by si tuto možnost měli odpírat, jsou jenom děti a těhotné a kojící ženy. Protože sice guarana vedlejší účinky nemívá, a to ani při pravidelném užívání, ale přece jenom je u těchto potenciálně rizikových kategorií lidí jistota jistotou.

A tak si klidně i vy můžete dopřát půl až jednu čajovou lžičku zmíněného prášku rozmíchanou v nějakém nápoji či jídle a udělat si tím dobře, když je toho zapotřebí. Což dnes není žádný problém, protože se tato na internetu sežene bez potíží.

Každý tak může být v dokonalé psychické i fyzické kondici, bez rizika, že by snad tento produkt podobně jako káva vyvolával podrážděnost, nervozitu či srdeční problémy. To tady nehrozí.

button_kupte-zde