Je důležité pro chia semínka dávkování?

V dnešní době se stále více rozmáhá trend zdravých potravin. Lidé si stále častěji kupují takové potraviny, které jim mají pomoci zlepšit zdravotní stav či zhubnout. A mezi takové patří i chia semínka.

Jak již název napovídá, jedná se o semínka získaná z rostliny chia. Ta roste především v oblastech východní Asie, jako je například Čína. Jejich výhodou je vysoký obsah zdraví prospěšných látek, nehledě na dobrou chuť.

Většina lidí je konzumuje samotné, v syrovém stavu, podobně jako jiní jí například brambůrky či popcorn. Považují to za zdravější variantu k těmto pokrmům. A je pravdou, že skutečně obsahují zdraví prospěšné látky.

To vše je v pořádku, ovšem jen málokdo přemýšlí nad tím, jakou roli hraje pro chia semínka dávkování. Přeci jen je potřeba přiznat, že je poněkud rozdíl, když jich sníte hrstku týdně, nebo pokud spořádáte denně dva pytlíky.

A je pravdou, že někteří lidé jsou schopni to udělat, neboť jsou přesvědčeni, že tak do sebe dostanou nejvíce těchto prospěšných látek. Nehledě na to, že se používají i jako potravina, která má napomoci hubnutí. Mnozí jich tak jedí mnoho, aby dosáhli co největšího efektu.

Pravdou však je, že takto to nefunguje. Naše tělo totiž dokáže najednou zpracovat pouze určité množství vitamínů i jiných látek. Pokud jich dostane příliš, pak je buď bez užitku vyloučí, nebo, v horším případě, mohou způsobit zdravotní problémy.

To samozřejmě platí nejen pro chia semínka, ale pro všechny podobné potraviny. Je tedy nutné znát míru a pamatovat, že v tomto případě méně znamená více. Navíc, faktem je, že mnohem lépe bude tělu svědčit pestrá strava, byť poněkud méně kvalitní, než jednostranná, i kdyby se skládala ze sebezdravějších potravin.

Pokud nám tedy chutnají, pak je dobré vědět, kolik jich můžeme bez obav zkonzumovat. Tento údaj bývá často uveden na obalu, jako doporučená denní dávka. A věřte, že se vyplatí ji dodržovat.

button_kupte-zde