Chcete být v pohodě? Začněte zdravě jíst!

Stres v dnešní době útočí na každého z nás, bez výjimky. Ničí naši životní pohodu, ničí zdraví. Dočtete se, že když chcete být dlouho zdraví a dobře žít, musíte se vyhýbat stresu. Je vůbec možné vytlačit tohoto úhlavního nepřítele ze života?

Velkou roli hraje osobní založení každého z nás. Někteří lidé jsou zkrátka od přírody flegmatici, jiní si věci více berou k srdci. Naštěstí existují způsoby, jak se se stresem naučit pracovat, i když jste do vínku schopnost být nad věcí nezískali.

Podle ájurvédy vede k životní spokojenosti a ke zdraví jen jediná cesta – vaše tělo, mysl i duše musí být v dokonalé rovnováze. Jakmile se tato rovnováha naruší, přijdou potíže, ať už ty zdravotní anebo psychické. Jaký je závěr? Myslete na své tělesné, duševní i duchovní zdraví.

A proto si na ně v životě musíte vytvořit dostatečný prostor. Pracovat je důležité, ale všechno má své meze – naučte se říkat dost! Uvidíte, že vám to prospěje. Když si v životě vymezíte čas na práci, ale také na odpočinek, budete více odpočatí, spokojení, a budete pracovat mnohem efektivněji – to znamená, že v kratším čase zvládnete více úkolů.

Volný čas neváhejte využít k péči o sebe – naučte se zdravě jíst, pravidelně hýbat, relaxovat.

Kvalitní, zdravé jídlo je základ. Nemáte vlastní zahrádku? Nakupujte u místních pěstitelů, ideálně přímo ze dvora. A najděte si dobře zásobený e-shop se zdravou výživou, kde budete mít po ruce vše potřebné, od superpotravin přes raw dobroty, až po semínka na klíčení.

Vytvořte si své pravidelné denní rituály! Ať už máte program sebevíce nabitý, vždy byste si měli udělat čas na odpočinek – třeba se šálkem bylinného ájurvédského čaje pro zdraví. Komplexně posílí vaše tělo i mysl.

Čas od času si dopřejte relaxační víkend, uvolňující masáž, anebo očistnou kúru. Vaše tělo to uvítá!

A nezapomeňte na pozitivní myšlení!

Nebude to trvat dlouho, a stres už nebude vaším pánem!