Máte na něco chuť? Mlsejte zdravě

Všichni to známe. Člověk si sedne, na chvíli vydechne, a v tom to přijde – dostane chuť na něco dobrého.

Nutkavá potřeba strčit do pusy něco lákavého může přijít kdykoli v průběhu dne. A navštíví vás s větší jistotou, pokud vynecháváte svačiny.

Když o nás pečovala maminka, dbala na náš jídelníček a pravidelný přísun energie, takže nám každý den chystala svačinky. V dobrých návycích se vyplatí pokračovat. Jenže to všichni známe – času je málo a povinností hromada. Takže svačiny bývají tím, co ze svého rozvrhu vypustíme jako první.

Tyčinka to spraví

Nespraví, nevěřte tomu – tím spíše, pokud máte na mysli tu čokoládovou. Ovšem ani s těmi na oko cereálními svůj jídelníček nezachráníte.

Pokud jste na svačinu pro jednou zapomněli, energie vám rychle dochází a vy se nedokážete soustředit, sáhněte po sušeném ovoci, jako jsou například datle, skvělou volbou jsou i ořechy – doplní energii a tělu dodají potřebné živiny. Jen mějte na paměti, že když držíte redukční dietu, měli byste je jíst s mírou.

Vyvážená svačina je základ

Myslete na své chutě včas a nebudou vás překvapovat. V průběhu dne budete mít dostatek energie, a vaše postava se nebude rozšiřovat.

Zdravá svačina musí být vyvážená – musí obsahovat vyvážený poměr bílkovin, kvalitních tuků i cukrů. Na rychlou energii v podobě čokolády anebo bílého pečiva rovnou zapomeňte. Potřebujete takové jídlo, které vám bude energii dodávat postupně, neunaví vás, ale dostatečně zasytí.

Tedy ovoce a zelenina, pečivo z celozrnné mouky a semínek, kvalitní mléčné výrobky. Pokud chcete jejich výživovou hodnotu zvýšit, můžete je chytře doplnit superpotravinami. Ať už zvolíte cokoli, mělo by vám zdravé jídlo především chutnat, abyste se na něj těšili.

Nicméně když jednou zahřešíte, také se nic nestane – tím spíše, když se naučíte mlsat zdravě – mrkněte třeba na nabídku dobře zásobeného e-shopu se zdravou výživou.