Chcete sladit zdravěji? Sáhněte po kokosovém cukru!

Jestliže často konzumujete běžný bílý řepný cukr, pak byste se měli mít na pozoru, neboť rizika spojená s jeho konzumací jsou značná. Není proto divu, že čím dál více lidí pátrá po rozumné alternativě – přírodním sladidlu, které by jim mimo sladké chutě nabízelo ještě něco navíc.

Skvělou volbou je jistě kokosový cukr!

Kde se bere kokosový cukr?

Kokosový cukr se získává z květů kokosových palem. Jedná se o nektar, který vytéká z poupat po jejich naříznutí. Tento nektar se sbírá a šetrně suší tak, až z něj zůstanou pouze medově hnědé krystaly.

Co vám může nabídnout?

Velkou přidanou hodnotou kokosového cukru je jistě to, že obsahuje celou řadu důležitých živin – to je velký rozdíl oproti běžnému bílému rafinovanému cukru, který obsahuje jen prázdné kalorie a nic navíc. Jestliže hledáte přírodní sladidlo, které vám může nabídnout i něco víc, pak je kokosový cukr pro zdraví ta pravá volba!

Konkrétně v kokosovém cukru najdeme velké množství vitamínů – především vitamíny ze skupiny B, hořčík, draslík, zinek a železo, antioxidanty i aminokyseliny. A takový pestrý výčet důležitých živin vám obyčejný rafinovaný cukr rozhodně nezajistí!

A co je podstatné – kokosový cukr obsahuje mimo jiné i inulin – nerozpustnou vlákninu, která nejen prospívá naší trávící soustavě, ale také zpomaluje vstřebávání glukózy do krve. To je důvod, proč má tento cukr nízký glykemický index. Kokosový cukr pro diabetiky je dobrou volbou mezi přírodními sladidly!

Dokonalá náhrada běžného cukru

Kokosový cukr v té nejvyšší kvalitě si můžete koupit třeba na internetu. V každém případě sáhněte po nerafinovaném bio kokosovém cukru, který je zárukou té nejlepší kvality.

Doma jej využijete všude tam, kde byste běžně použili obyčejný bílý řepný cukr – k pečení a vaření, k oslazení pokrmů i nápojů. Má stejnou sladivost jako běžný cukr, ale navíc obsahuje řadu prospěšných látek pro zdraví.

button_kupte-zde