Už jste ochutnali božské kokosové mléko?

Kokos je doslova zázračnou potravinou, která v mnoha ohledech podporuje lidské zdraví, takže bychom ho do svého jídelníčku měli zařazovat pravidelně. Co si takhle dopřát třeba kokosové mléko?

Kokosové mléko se vyrábí z bílé dužiny zralých kokosových ořechů, kterou je potřeba důkladně rozdrtit tak, že ve výsledku získáte bílou krémovou kapalinu, jejíž velkou předností je intenzivní kokosová chuť a vůně. Tu si doslova zamilujete.

Pokud vás tento produkt zajímá, můžete si ho zhotovit doma svépomocí ze sušeného kokosu anebo si ho jednoduše koupit – samozřejmě v mnohem lepší kvalitě a s vysokou nutriční hodnotou.

Právě vysoký obsah živin je mimo skvělé chuti to, co je na kokosovém mléku tak zajímavé. Je sice kaloricky vydatné, ale také nabité živinami, takže kokosové mléko pro zdraví je ta nejlepší volba pro vás.

Účinky kokosového mléka vycházejí z bohatého obsahu živin – najdeme v něm vitamíny i minerály, jako jsou vápník, draslík, fosfor, železo mangan a další, antioxidanty a zdravé tuky, a to včetně kyseliny laurové.

Kyselina laurová je antioxidant, který posiluje imunitu člověka a brání stárnutí buněk, takže nejen proto je vhodné kokosové mléko na vlasy a na pokožku, protože jak vlasy, tak kůži regeneruje, vyživuje, hydratuje a brání jejich stárnutí.

Výbornou volbou je i kokosové mléko při dietě, protože účinně zrychluje metabolismus a obsažené zdravé tuky tělo rychle vstřebá a neusazuje je do tukových polštářů.

Využití kokosového mléka v kuchyni podporují jeho příznivé účinky na stav kostí, svalů, i kardiovaskulární systém. Jedná se o skvělou výživu pro náš mozek, na podporu krvetvorby i snižování cholesterolu a vysokého krevního tlaku. A to zdaleka není všechno.

Doma s ním hravě nahradíte mléko, takže se vyhnete nezdravým živočišným produktům, což potěší všechny vegany i ty, kteří trpí alergií na laktózu.

button_kupte-zde