Voda z kokosu – výživný nápoj plný zdraví

Kokosová voda je v České republice poměrně exotický nápoj – v čerstvé podobě si ji zde jen stěží vychutnáte – situaci, kdy prodejce odsekne špičku čerstvého kokosu a vloží do něj brčko, zažijete pouze v zahraničí.

Nicméně i tak si můžete kokosovou vodu koupit – na internetu najdete v nabídce jak balenou kokosovou vodu, tak kokosovou vodu z kokosu, což je to nejpřirozenější a nejlepší balení, které vám zaručuje nula procent přidaných chemických látek – ať už jde o konzervanty anebo o cukr. Ať už si však koupíte kokosovou vodu v libovolné podobě, vždy dbejte na kvalitu balení a volte produkt bez přidaného cukru.

Co je zajímavého na kokosové vodě?

Samotné strouhané kokosové jádro je u nás desítky let jako doma, tak proč si neužít i kokosovou vodu? Tím spíše, když má prokázané příznivé účinky na zdraví. Rozhodně se vyplatí, když ji zařadíte do svého jídelníčku – můžete ji pít třeba po ránu ke snídani.

Účinky kokosové vody na zdraví člověka se odvíjejí od látek, které obsahuje. Mimo to, že se jedná o naprosto sterilní a dokonale čistý přírodní produkt, tak v ní najdete celou řadu tělu prospěšných živin. Ať už jde o minerály, jako jsou vápník, hořčík, sodík, draslík anebo fosfor. Také vitamíny a stopové prvky, aminokyseliny, antioxidanty a enzymy.

Ideální nápoj pro sportovce, i pro ty, kteří drží dietu

Kokosová voda je dokonalý přírodní iontový nápoj, který vašemu tělu rychle dodá veškeré potřebné živiny a dostatečně vás hydratuje.

Díky tomu, že zrychluje metabolismus, a přitom dodává energii, využijete kokosovou vodu na hubnutí.

Zároveň příznivě účinkuje proti stárnutí. Kokosová voda na pleť obsahuje mnoho antioxidantů, které brání poškození a stárnutí buněk, takže vaši pleť udrží hydratovanou a silnou. Oceníte i její detoxikační účinky.

V našich končinách sice kokosové plamy nerostou, ale dopřát si sklenici kokosové vody se vyplatí.

button_kupte-zde