Chia – superpotravina, která vás nezklame

Jestliže hledáte vydatný, a přitom dobře dostupný zdroj energie, vsaďte na chia semínka. Seženete je snadno ve velkém množství za vynikající cenu, a co je hlavní – jejich účinky na zdraví vás nezklamou!

20

Účinky chia semínek na lidské zdraví jsou sto procentní, což znamená, že se na ně můžete spolehnout i vy! Jsou potvrzené nejen odbornými studiemi, ale především dobrými zkušenostmi všech spotřebitelů – a že jich není málo!

Chia semínka se právem těší vysoké oblibě mezi lidmi. Vždyť „chia“ znamená v překladu „síla“, a přesně to platí.

Navíc, účinky chia semínek jsou prokázané nejen vědeckými studiemi, ale stovkami let jejich využití – semena šalvěje hispánské rostou v horách Střední Ameriky a pro dodání energie je využívali již staří Aztékové a Mayové.

O chia semínkách se totiž tvrdí, že dokážou spolehlivě zahnat hlad i žízeň, ale také únavu a dodat energii. Jistě to souvisí s tím, že tato semena obsahují antioxidanty, vitamíny, minerály (vápník, draslík, železo, zinek, hořčík, bór, fosfor), vlákninu, bílkoviny, omega-3 nenasycené mastné kyseliny, a ještě další živiny.

Navíc mají jednu zajímavou vlastnost – dokážou na sebe navázat opravdu nezvykle velké množství vody. Snadno se o tom na vlastní oči přesvědčíte, když je ponoříte do misky s vodou. Během několika minut ze semena obalí speciálním gelem, který můžete následně využít na vaření.

Ovšem tato vlastnost je výhodná ještě z dalších důvodů – stejný proces proběhne ve vašem střevě, když semínka sníte. Díky této vlastnosti vás semena zevnitř hydratují, a také zasytí. Díky tomu, že semínka zvětší svůj objem a obsahují hodně vlákniny, se budete po jejich konzumaci cítit plní a nasycení. To ocení především všichni ti, kdo drží redukční dietu.

Nadto chrání vaše zdraví – obsahují cenné antioxidanty.

Jak je tedy vidět, mít po ruce chia semena se vyplácí z mnoha různých důvodů.

button_kupte-zde