Chia semínka vám dodají potřebnou energii

Chia semínka na sebe v posledních letech strhly nemalou pozornost. Díky velkému obsahu látek cenných pro lidské zdraví se právem řadí mezi superpotraviny, a díky tomu, že jsou dobře dostupná a poměrně levná, si je může dopřát opravdu každý.

19

Jestliže jste si blahodárných účinků chia semen všimli i vy a chcete je vyzkoušet, tak neváhejte a pořiďte si hned velké balení, jistě vám doma nebude dlouho stát.

Na chia semínkách jsou úžasné i možnosti jejich využití – můžete je prakticky přidat do čehokoli, protože jsou drobná a mají neutrální chuť. Hodí se třeba do smoothie, do salátů, do pečiva, do kaší, do cereálních směsí či do čehokoli jiného.

Doporučené dávkování chia semínek jsou dvě lžíce (25 g) denně. Takže pro své zdraví nemusíte udělat nic složitějšího než každý den přidat dvě lžíce semínek do libovolného jídla.

Chia semínka – síla pro vaše zdraví

Chia jsou semena šalvěje hispánské a přirozeně se vyskytují na horách ve Střední Americe. Chia znamená v překladu „síla“. Síla, kterou můžete ve svůj prospěch velmi snadno využít i vy.

Tato semínka mají několik zajímavých vlastností. Třeba tu, že na sebe dokonale vážou vodu. Když je necháte pár minut stát v misce s vodou, vytvoří kolem sebe gel.

A přesně takový gel kolem sebe vytvoří i ve vašem střevě. To má několik výhod – tímto způsobem vás hydratují, a zároveň zvětší svůj objem, takže zasytí. K zasycení napomáhá i vysoký obsah vlákniny. Právě proto se říká, že chia semínka zbavují lidi hladu i žízně.

Také dodávají energii a zbavují únavy, takže vám přijdou vhod například při sportu a ve všech ostatních situacích, kdy potřebujete přísun energie.

Díky vysokému obsahu antioxidantů mají chia semínka protizánětlivé účinky.

Dále v nich najdete vitamíny a minerály (vápník, draslík, železo, zinek, hořčík, bór, fosfor) či omega-3 nenasycené mastné kyseliny.

button_kupte-zde