Dopřejte si chia semínka pro zdraví

Už jste slyšeli o chia semínkách? Jistě je tomu tak, neboť jsou mezi lidmi velmi populární! A za tuto popularitu nemůže nic jiného, než blahodárný vliv chia semínek na zdraví.

21

Chia semínka jsou semeny šalvěje hispánské. Na tu u nás nenarazíte – roste v horách Střední Ameriky a lidé ji právě kvůli jejím zdravým semenům využívají od nepaměti. Známá je konzumace chia semen legendárními Aztéky a Mayi.

Naopak chia semena jsou zde jako doma. Narazíte na ně nejen v kamenných obchodech se zdravou výživou, ale i mnohde jinde, a samozřejmě také na internetu. Zde seženete skvělé produkty za výbornou cenu. Nejlepší jsou ty v bio kvalitě.

A jaké jsou konkrétní účinky chia semen na zdraví člověka?

Semena šalvěje hispánské jsou opravdu výživná. Ne nadarmo je mají v oblibě sportovci a vegetariáni. Spolehlivě zaženou hlad i žízeň, dodají energii, zaženou únavu. A hned si řekneme proč.

Chia semena se řadí mezi tak zvané superpotraviny, a to proto, že přirozeně obsahují řadu důležitých látek ve vysoké koncentraci, které jsou dobře využitelné pro lidské tělo.

Jmenujeme například minerály (velké množství vápníku, draslík, železo, zinek, hořčík, bór, fosfor), vitamíny, vlákninu, omega-3 nenasycené mastné kyseliny, bílkoviny a velké množství antioxidantů, které chrání naše buňky před volnými radikály.

Významnou vlastností chia semínek je jistě to, že na sebe dokážou navázat ohromné množství vody. Když dáte chia do misky s vodou, za pár minut se v jejich okolí vytvoří hustý gel.

Díky tomu, že na sebe semena rychle a vydatně váží vodu, tak naše tělo uvnitř hydratují. Také tak významně zvětší svůj objem, což je v kombinaci s vysokým obsahem vlákniny ideální způsob, jak zahnat pocit hladu a navodit pocit sytosti.

Navíc chia zpomalují trávení polysacharidů a příznivě ovlivňují hladinu cukru v krvi – a to je dobrá zpráva pro diabetiky!

button_kupte-zde