Chia semínka se skvěle hodí na hubnutí

Možná i vy už jste slyšeli o zázračných účincích chia semínek na lidské zdraví. A možná právě vy se nyní chystáte k jejich nákupu, protože chcete všechno, co se o nich povídá, vyzkoušet na vlastní kůži.

Koho by nezaujalo tvrzení, že právě chia semínka na hubnutí jsou tou pravou volbou. Ovšem nejedná se o žádnou fámu, je tomu skutečně tak. Právě chia semínka a hubnutí jdou skvěle dohromady, takže je výborně oceníte mimo jiné i při redukční dietě.

22

Především jde o to, že hubnutí s chia semínky je hračka, protože mají jednu speciální vlastnost, kterou jen tak někde jinde nenajdete – chia semena na sebe dokáží v mžiku navázat obrovské množství vody.

V praxi se o tom můžete na vlastní oči snadno přesvědčit. Stačí, když vhodíte lžičku chia semen do nádoby s vodou – během pár minut ze semena obalí speciálním gelem. A přesně to je ten způsob, jak chia semena vážou vodu.

Takže když semena šalvěje hispánské zvané chia sníte, tak přesně to samé se brzy stane ve vašem střevě. Semena na sebe navážou vodu a obalí se gelem, což znamená, že vaše tělo zevnitř příjemně hydratují, a ještě ke všemu tak zvětší svůj objem. A právě to je z hlediska diety velice podstatná vlastnost.

Jakmile dokáže potravina navázáním vody výrazně zvětšit objem, a ještě ke všemu obsahuje podstatné množství vlákniny, tak vás na dlouhou dobu zasytí. Navíc, obsažené bílkoviny vám pomohou s budováním svalové hmoty, a díky energii, kterou vám chia semena poskytnou, se zbavíte nepříjemné únavy, která se při hubnutí často dostavuje.

Doporučená denní dávka pro konzumaci chia semen jsou dvě polévkové lžíce (25 g). Ideální je semena předem namočit, aby se vám nelepila v krku. Díky tomu, že jsou opravdu malá a mají neutrální chuť, tak se skvěle hodí do všech jídel i různých nápojů. Můžete je tak přidat například do jogurtu, do kaše anebo do populárního smoothie.

button_kupte-zde