Užijte si skvělá chia semínka – na tisíc způsobů

Chia semínka se právem řadí mezi takzvané superpotraviny, které přirozeně obsahuji dlouhou řadu důležitých látek pro zdraví, které můžete jejich prostřednictvím ve svůj prospěch využít i vy. A přestože se se superpotravinami v poslední době roztrhl pytel, tak v tomto případě si můžete být jisti tím, že se rozhodně nezmýlíte.

23

V chia semínkách toho najdete opravdu hodně. Tato miniaturní semínka jsou doslova nabitá energií, kterou vám mohou předat. Vždyť právě „chia“ znamená v překladu síla. A síla se v těchto semenech opravdu skrývá. Věděli to už legendární Mayové a Aztékové, kteří je jedli pro zahnání hladu a žízně a kvůli načerpání energie a totéž můžete nyní udělat i vy!

Co v chia semínkách najdete?

Je toho mnoho. Nachází se v nich vitamíny (hlavně vitamín C, B a E), minerály (velké množství vápníku, draslík, železo, zinek, fosfor, hořčík, bór), bílkoviny, vláknina, důležité antioxidanty – o ty není v chia semínkách nouze, také prospěšné omega-3 mastné kyseliny.

Jak vám mohou prospět?

To první, co každého z nás napadne, když se mluví o nějaké nové potravině, je to, jak může prospět našemu zdraví. Pokud jde o chia semínka seznam účinků na zdraví je dlouhý.

Antioxidanty chrání naše buňky před škodlivými vlivy z okolí.

Omega-3 mastné kyseliny, prospívají srdci, cévám i nervové soustavě.

Schopnost vázat velké množství vody a vysoký obsah vlákniny zasytí a přijdou vhod při redukční dietě.

Bílkoviny se hodí pro budování svalové hmoty.

Navíc můžete z chia semínek rychle načerpat energii.

Jak chia semínka užívat?

Použití chia semínek je snadné – protože jsou drobná a mají neutrální chuť, můžete je přidat do libovolného jídla. Dbát byste měli jen na to, abyste je před konzumací řádně namočili – jsou pak lépe stravitelná a nepřilepí se vám do krku.

Pokud budete chia semínka používat pravidelně, vaše tělo to ocení! 

button_kupte-zde