Užijte si skvělá chia semínka – na tisíc způsobů

Chia semínka se právem řadí mezi takzvané superpotraviny, které přirozeně obsahuji dlouhou řadu důležitých látek pro zdraví, které můžete jejich prostřednictvím ve svůj prospěch využít i vy. A přestože se se superpotravinami v poslední době roztrhl pytel, tak v tomto případě si můžete být jisti tím, že se rozhodně nezmýlíte.

23

V chia semínkách toho najdete opravdu hodně. Tato miniaturní semínka jsou doslova nabitá energií, kterou vám mohou předat. Vždyť právě „chia“ znamená v překladu síla. A síla se v těchto semenech opravdu skrývá. Věděli to už legendární Mayové a Aztékové, kteří je jedli pro zahnání hladu a žízně a kvůli načerpání energie a totéž můžete nyní udělat i vy!

Co v chia semínkách najdete?

Je toho mnoho. Nachází se v nich vitamíny (hlavně vitamín C, B a E), minerály (velké množství vápníku, draslík, železo, zinek, fosfor, hořčík, bór), bílkoviny, vláknina, důležité antioxidanty – o ty není v chia semínkách nouze, také prospěšné omega-3 mastné kyseliny.

Jak vám mohou prospět?

To první, co každého z nás napadne, když se mluví o nějaké nové potravině, je to, jak může prospět našemu zdraví. Pokud jde o chia semínka seznam účinků na zdraví je dlouhý.

Antioxidanty chrání naše buňky před škodlivými vlivy z okolí.

Omega-3 mastné kyseliny, prospívají srdci, cévám i nervové soustavě.

Schopnost vázat velké množství vody a vysoký obsah vlákniny zasytí a přijdou vhod při redukční dietě.

Bílkoviny se hodí pro budování svalové hmoty.

Navíc můžete z chia semínek rychle načerpat energii.

Jak chia semínka užívat?

Použití chia semínek je snadné – protože jsou drobná a mají neutrální chuť, můžete je přidat do libovolného jídla. Dbát byste měli jen na to, abyste je před konzumací řádně namočili – jsou pak lépe stravitelná a nepřilepí se vám do krku.

Pokud budete chia semínka používat pravidelně, vaše tělo to ocení! 

button_kupte-zde

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení