Využijte sílu mládí ve svůj prospěch!

Jestliže i vy patříte k vyznavačům ájurvédy a následujete její příklady v celostním přístupu ke zdraví, pak vás jistě osloví ashwagandha. Rostlina, která je již po tisíce let v této starobylé nauce o zdraví jako doma a patří k jejím základním kamenům.

Ashwagandhě se přezdívá indický ženšen. To znamená, že se v překladu jedná o „životní sílu“ anebo také „sílu mládí“.

A na tomto označení přece jen něco je. Tvrzení se zakládá především na dlouhodobých pozorováních účinků ashwagandhy na lidské zdraví.

Ashwagandha obsahuje celou řadu látek prospěšných pro zdraví. Ať už se jedná o glykosidy, aminokyseliny, vitamíny, minerály a další cenné látky. Nicméně to, co je na této rostlině nejcennější, jsou withanolidy, které se nacházejí především v kořeni rostliny.

Právě extrakt z kořene obsahuje nejvíce cenných látek – withanolidů. Vy si jej můžete koupit buď v podobě volně sypaného prášku anebo celulózových kapslí, samozřejmě s certifikací bio a raw, které jsou zárukou maximální kvality.

Dobrou volbou jsou i ájurvédské bylinné čaje, do kterých se tato rostlina hojně přidává.

Ať už si zvolíte tak či onak, můžete se těšit na vynikající účinky ashwagandhy na lidské zdraví.

Tato rostlina je považována za adaptogen, což v praxi znamená, že pomáhá překonávat stres – zvyšuje odolnost člověka proti stresu.

Extrakt z kořene byliny tak v souladu s učením ájurvédy prospěje nejen vašemu fyzickému, ale také vašemu duševnímu zdraví: nejenže bojuje proti stresu, ale také zlepšuje mozkovou činnost. Zahání únavu, zlepšuje koncentraci, posiluje paměť, dopřeje vám vydatný spánek, a celkově zlepší vaši psychickou i fyzickou vitalitu. Rovněž se jedná o silný antioxidant, který bude vaše buňky chránit před negativními vlivy z okolí, takže není divu, že se rostlině přezdívá „bylina mládí“.

A co může být lepšího, než prožít život v dokonalé harmonii těla a duše?

button_kupte-zde