Chia semínka využijete na milión způsobů

Zaujala vás chia semínka a zajímáte se o to, jak jíst chia semínka, aby maximálně prospěla vašemu zdraví?

25

Jisté je, že chia semínka obsahují řadu zajímavých látek pro lidské zdraví. Mohou nám dodat energii, povzbudit nervovou soustavu a nasytit tělo. A to ještě zdaleka není vše, jak nám semena šalvěje hispánské mohou přijít vhod.

Pokud vás zajímá, jak konzumovat chia semínka, tak možná budete překvapeni tím, že příprava chia semínek je velice snadná věc. Ve skutečnosti je to tak, že pro přípravu chia semínek nemusíte udělat vůbec nic. Na otázku, jak připravit chia semínka a jak jíst chia semínka existuje krátká odpověď. Semínka můžete jednoduše přidávat do libovolných jídel. Takže stačí, když je přisypete třeba do jogurtu, do smoothie anebo do cereální kaše. Ovšem pokud jde o to, jak používat chia semínka, tak je dobré pamatovat na to, že chia semínka je vhodné na pár minut namočit.

Tím, že semínka namočíte, se okolo nich vytvoří gel a budou pak lépe stravitelná. V případě konzumace suchých chia semínek hrozí, že se vám budou v krku lepit a jejich polykání bude horší. Nicméně když budete chia semínka přidávat do jídla, třeba do pečiva, tak není potřeba je před tím namáčet.

To, že chia semínka vážou vodu, je jejich velkou výhodou. Výrazně tak zvětší svůj objem a spolu s vlákninou (které obsahují opravdu hodně) vás tímto způsobem zasytí. Takže jsou ideální v situaci, kdy držíte nějakou redukční dietu. Jejich obsah bílkovin vám navíc pomůže vybudovat svalovou hmotu.

Ale tím výčet výhod konzumace chia semínek nekončí. Omega-3 mastné kyseliny prospívají cévám, srdci a nervové soustavě. Vysoký obsah antioxidantů vaše buňky chrání před volnými radikály. Zajímavostí je jistě i to, že chia semínka obsahují velké množství vápníku – pět krát více než mléko.

Jak je tedy vidět, tak koupit si chia semínka se vyplatí – ideálně ve velkém balení s certifikací bio.

button_kupte-zde