Čím jsou prospěšná dýňová semínka

Někteří lidé se domnívají, že hubnout, znamená strádat, a že se jedná především o drastický způsob, jak omezit množství pokrmů na minimum, a pokud možno se stravovat jako vězni ve středověku. Tento zkreslený pohled na celou problematiku pak často vytváří rovnici hubnutí = utrpení.

Současné poznatky z oboru dietologie však dávají jasně najevo, že se jedná pouze o přechod na výživnější potraviny s přirozeným poměrem složek, které poskytuje příroda, a které naopak nebyly příliš zasaženy potravinářským průmyslem. Neznamená to tedy žádné strádání, ale postupné zařazení většího objemu ovoce a zeleniny, celozrnných obilovin, luštěnin, semínek a ořechů.

Měli bychom si také uvědomit, že již dávno byl vyvrácen mýtus omezení tukové složky v potravě. Spíše naopak, zařazují se častěji, ale v podobě rostlinných tuků, které se nachází v oříšcích a olejnatých semenech.

Dýňová semínka zdraví prospěšná jsou také jedním z možných zdrojů, odkud čerpat zdravé tuky.

99

Dýňová semínka účinky

Semena dýní jsou v rostlinném světě jedny z nejvýživnějších. Obsahují velké množství zinku, vitamínů B (niacinu, riboflavinu, kyseliny pantotenové, pyridoxinu a thiaminu), vitamínu E rozpustného v tucích a rostlinných fytosterolů. Kombinace všech těchto složek podporuje tvorbu serotoninu a přispívá ke správnému fungování nervové soustavy, ke zdravému spánku, a k prevenci před civilizačními chorobami, jako je osteoporóza, diabetes a srdečně cévní choroby.

Dýňová semínka denní dávka

Aby byla dýňová semínka pro hubnutí efektivní, musíme je konzumovat v rozumném množství, vzhledem k vyššímu obsahu kalorií. Denně jich stačí sníst 40 gramů, což je přibližně malá hrst. Jejich výhodou je, že obsahují mnoho vlákniny, která zároveň dodává pocit sytosti.  Můžeme je také kombinovat s jinými druhy semínek, nebo s oříšky a sušeným ovoce.

button_kupte-zde