Čím jsou prospěšná dýňová semínka

Někteří lidé se domnívají, že hubnout, znamená strádat, a že se jedná především o drastický způsob, jak omezit množství pokrmů na minimum, a pokud možno se stravovat jako vězni ve středověku. Tento zkreslený pohled na celou problematiku pak často vytváří rovnici hubnutí = utrpení.

Současné poznatky z oboru dietologie však dávají jasně najevo, že se jedná pouze o přechod na výživnější potraviny s přirozeným poměrem složek, které poskytuje příroda, a které naopak nebyly příliš zasaženy potravinářským průmyslem. Neznamená to tedy žádné strádání, ale postupné zařazení většího objemu ovoce a zeleniny, celozrnných obilovin, luštěnin, semínek a ořechů.

Měli bychom si také uvědomit, že již dávno byl vyvrácen mýtus omezení tukové složky v potravě. Spíše naopak, zařazují se častěji, ale v podobě rostlinných tuků, které se nachází v oříšcích a olejnatých semenech.

Dýňová semínka zdraví prospěšná jsou také jedním z možných zdrojů, odkud čerpat zdravé tuky.

99

Dýňová semínka účinky

Semena dýní jsou v rostlinném světě jedny z nejvýživnějších. Obsahují velké množství zinku, vitamínů B (niacinu, riboflavinu, kyseliny pantotenové, pyridoxinu a thiaminu), vitamínu E rozpustného v tucích a rostlinných fytosterolů. Kombinace všech těchto složek podporuje tvorbu serotoninu a přispívá ke správnému fungování nervové soustavy, ke zdravému spánku, a k prevenci před civilizačními chorobami, jako je osteoporóza, diabetes a srdečně cévní choroby.

Dýňová semínka denní dávka

Aby byla dýňová semínka pro hubnutí efektivní, musíme je konzumovat v rozumném množství, vzhledem k vyššímu obsahu kalorií. Denně jich stačí sníst 40 gramů, což je přibližně malá hrst. Jejich výhodou je, že obsahují mnoho vlákniny, která zároveň dodává pocit sytosti.  Můžeme je také kombinovat s jinými druhy semínek, nebo s oříšky a sušeným ovoce.

button_kupte-zde

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení