🏖️ Vážení zákazníci, od 13.9. do 23.9. čerpáme celozávodní dovolenou. Vaše objednávky budou expedovány od 24.9.  V případě potřeby jsme na telefonu.  Moc děkujeme za pochopení a důvěru. 🙂

Využití a účinky epsomské soli

Epsomská sůl je minerální sůl, její pozitivní účinky jsou prokázány zejména při koupelích. Na co lze ještě snadno vstřebatelný hořčík ve formě síranu hořečnatého využít?

Náhrada jeleního loje – jelení lůj je známý prostředek proti vysychání rtů, což zvláště ocení kuřáci a lidé, kteří mají problém s prokrvením periferních částí těla. Lůj však může efektivně nahradit toaletní vazelína smíchaná s epsomskou solí.

Popraskaná chodidla – praskliny na patách jsou obvykle důsledek špatného prokrvení chodidel, což může být někdy známkou metabolických problémů a potíží s krevním oběhem. Po koupeli můžete do měkké kůže chodidel vetřít směs za studena lisovaného rostlinného oleje (řepkového, bodlákového nebo olivového) s malým množstvím epsomské soli.

Kondicionér na vlasy – většina běžných šamponů obsahuje nežádoucí látky, které vlasy a pokožku příliš vysušují a zbavují živin, především hořčíku. Můžete tento důležitý minerál doplnit ve formě solného roztoku s vodou, nebo jako přídavek do šamponu.

Svalové bolesti a křeče – hořčík je známý prvek, který způsobuje relaxaci a uvolnění svalového napětí. Nedostatkem hořčíku v organismu dnes trpí většina populace a bolesti svalů včetně dlouhé doby rekonvalescence jsou poměrně běžným jevem. Koupel s přídavkem epsomské soli ulevuje od bolestí a křečí a urychluje regeneraci. 

Účinné čistidlo v domácnosti – univerzální čistidlo, které zbavuje vápenatých usazenin z vody a nečistot, můžete vytvořit smícháním jedlé sody, octa, vody a epsomské soli. Ocet je zároveň výborným desinfekčním prostředkem a ostatní složky si dokážou poradit s běžnými nečistotami na keramické dlažbě, obkladech a dalších typech povrchů. Můžete směs vyzkoušet i na čištění pračky, která ji zbaví usazenin uvnitř bubnu.

100

 

button_kupte-zde