Co jsou superpotraviny

Co musí splňovat, aby dostaly takové označení

Co musí splňovat, aby se nějaké ovoce, zelenina či další jídlo stalo superpotravinou neboli superfoods? Jejich definice není přesně stanovena. Jsou to takové, které mají vysoký obsah zdraví prospěšných a cenných látek. Jsou tak bohaté na vitamíny, minerální látky, enzymy, aminokyseliny, antioxidanty a další látky. Ve většině případů se jedná o potraviny z rostlinných zdrojů. Valná většina jich pak pochází z mimo evropských zemí.

V různých zdrojích naleznete odlišné seznamy superfoods. V těch nejčastěji uváděných se ale často shodují.

Nejznámější superpotraviny, které se vyplatí zařadit do jídelníčku

  • KUSTOVNICE ČÍNSKÁ

Tento přírodní zázrak je doslova nabitý cennými látkami jako jsou vitamíny, minerály, stopové prvky, aminokyseliny a polysacharidy. Tyto látky mají dlouhou řadu účinků. Konkrétně zpomalují v těle stárnoucí procesy, podporují imunitní systém, dodávají energii, působí pozitivně na kardiovaskulární systém.

  • CHIA SEMÍNKA

Chia semínka jsou známé svými pozitivními účinky na kardiovaskulární systém, metabolismus a nervovou soustavu.

  • ČERVENÁ ŘEPA

Červená řepa je mimo jiné oblíbené především z toho důvodu, že její konzumací snížíte riziko vzniku rakoviny a kardiovaskulárních onemocnění.

  • ČESNEK

Česnek pomáhá odstraňovat střevní parazity a čistí dýchací cesty. Je často užíván jako tzv. přírodní antibiotikum.

  • ACAI BERRY

Bobule acai berry je zázračným antioxidantem. Údajně jsou potravinou s nejvyššími nutričními hodnotami na světě.

Pokud si pravidelně některou z těchto superpotravin dopřejete a zařadíte do vašeho jídelníčku, věřte, že uděláte něco prospěšného pro vaše zdraví. Dodáte tělu cenné vitamíny, minerály a antioxidanty.

button_kupte-zde