Co se skrývá v ovocných čajích

Ovoce je poklad, jeden z nejvzácnějších darů přírody. Možná vám připadá samozřejmé utrhnout si na zahradě zralé jahody, maliny či hrušky, jenže v tomto aktu je cosi prostého a přitom okouzlujícího a romantického. S trochou romantiky máte možnost se potkat i v sypaných směsích ovocných čajů.

Pro slavnostní příležitost i všední dny

Také milujete určité příjemné rituály, které vás naladí a inspirují k dalším činnostem? Mezi ty nejoblíbenější patří i popíjení nápojů u zahradního stolu pod pergolou anebo donesené na servírovacím podnose v obývacím pokoji. A je v zásadě jedno, zda se rituál odehrává v létě, nebo v třeskutých mrazech.

Inspirativním a zároveň chutným a léčebným prostředkem se mohou stát čaje, vyluhované ze sušených ovocných fragmentů. Velmi záleží na jejich složení, neboť ne všechny se k sobě hodí, aby uspokojily nejen chuťové pohárky, ale přinesly i jisté benefity tělesným buňkám.

Pro slavnostní příležitost i všední dny

Jablka a šípek byly již v minulosti průvodci tvrdě manuálně pracujících venkovanů, jsou to vynikající zdroje vitamínu C, a jestliže k nim přidáte i rakytník, obohatíte směs o tokoferol (vitamín E), provitamín A, hippophein a další významné složky. Máte pak před sebou jeden z nejzdravějších ovocných čajů, jaké ve světě existují.

Můžete přidávat i skořici či sušený zázvor anebo nakrájené čerstvé jablko – pro zvýraznění chuti můžete vyzkoušet i přídavek skořice, případně zázvoru, to je výhodné zejména v zimě. Pokud si berete čajovou směs s sebou na hory a chystáte se pak ráno na sjezdovku nebo si libujete ve večerním lyžování, je to dobrá volba pro zahřátí organismu a rozproudění energie před sportovním výkonem. Ovocný čaj je také jistý podnět k regeneraci unaveného těla po jakékoli fyzické námaze, oceníte jej doma v bytě po důkladném úklidu, při stěhování a při práci na zahradě.

button_kupte-zde