Dárkový koš pod vánoční stromek

Lískooříškové a arašídové krémy – v dárkovém koši by neměl chybět ořechový nebo arašídový krém. Neobsahují žádné přidané látky, jako je cukr, palmový tuk, aromatické složky či barviva a konzervanty. Je to velmi chutná a zdravá pochoutka, která v období Vánoc přijde vhod, a samozřejmě i při jiných příležitostech, jako jsou oslavy narozenin, promoce, svatby atp.

Sušené ovoce – chcete obdarovat dárkovým košem milovníka sjezdového či běžeckého lyžování, který po Vánocích vyráží na hory? Pak mu do koše přibalte i lyofilizované ovoce. Je velmi chutné, obsahuje téměř všechny původní vitamíny a složky a přijde vhod na sjezdovce i v běžecké stopě.

Souprava na klíčení – konzumace rostlinných klíčků může být jedním z prvních podnětů, jak zájemce o zdravou výživu přimět k dalšímu rozvoji tohoto segmentu zdravého životního stylu. Klíčení semínek je jednoduché, zvládnou jej i děti a v darované soupravě na klíčení mohou být misky nebo sklenice a startovací sada několika druhů semen na klíčení.

Méně známé luštěniny a obiloviny – kdybychom uspořádali anketu a ptali se lidí na ulici, jaké znají druhy luštěnin a obilovin, zřejmě by tu v odpovědích převažovala čočka, fazole, hrách, pšenice, ječmen, žito a oves. Pro začínajícího zastánce zdravé výživy můžete do koše přibalit i cizrnu, quinou, pohanku a jáhly.

Probiotika – lidská střeva zastávají velmi důležitou funkci zpracování potravy a podpory imunitního systému, na čemž se podílejí i probiotické bakterie. Do dárkového koše patří i vhodné mléčné kultury pro přípravu domácího měkkého sýra, jogurtu, tvarohu či kefíru.

Za studena lisovaný olej – v koši přijde vhod i kvalitní, za studena lisovaný panenský olej, například dýňový, olivový, slunečnicový a řepkový.

Dárkový poukaz – do dárkového koše vložte i dárkový poukaz v hodnotách 250, 500 nebo 1000 Kč, obdarovaný si sám bude vybírat, čím si ještě vylepšit vánoční svátky.