Superpotraviny pod drobnohledem

Do kategorie superpotravin řadíme takové potravinové zdroje, s nimiž náš organismus získá v krátkém čase obrovské množství živin. Někteří z vás se mohou domnívat, že superpotraviny mohou zcela nahradit běžný každodenní jídelníček, a že by tedy stačilo ládovat se tabletami podobně, jako astronauté v kosmu, ale takto to nefunguje. Superpotravinu je třeba dávkovat v malém množství, aby si s ní trávicí systém poradil a také ji patřičně využil, a aby nedošlo k přetěžování některých orgánů, především jater.

Které superpotraviny patří k nejoblíbenějším a nejrozšířenějším na trhu?

Kelp – tato mořská řasa je vynikající zdroj pro doplnění organického jódu a některých dalších stopových prvků a minerálů.

Chlorella a Spirulina – sladkovodní řasy Chlorella a bakterie Spirulina výborně poslouží při řízené a hlavně dlouhodobé a velmi účinné detoxikaci organismu. Obsahují mnoho chlorofylu, což je i dobrý zdroj přírodního hořčíku.

Křemelina a výtažek z Přesličky rolní – doplní do organismu křemík, který je potřebný (nejen) pro vaše zuby, chrupavky, vlasy, nehty a pokožku. Křemík odstraňuje z těla nežádoucí hliník.

Mladý zelený ječmen – skvělý pro detox, doplnění energie a eliminaci překyselení organismu z nevhodné stravy a ze stresu.

MSM – tímto přípravkem doplníte do těla velmi důležitý prvek – organickou síru. MSM je vhodné zejména pro lidi, kteří se vyhýbají konzumaci syrového česneku, zelí a cibule – nejlepších přírodních zdrojů organické síry.

Acerola – potřebujete rychle doplnit přírodní vitamín C? Pokouší se o vás chřipka? Pak je tu Acerola – prášek ze sušeného exotického ovoce s enormním obsahem vitamínu C, jehož vstřebávání podporují i další látky v tomto ovoci obsažené, např. provitamín A.

Ashwagandha, Maca, Brahmi – těmto bylinkám se přezdívá adaptogeny, protože adaptují organismus na stres, redukují množství stresových hormonů a nastolují hormonální rovnováhu.