Dejte šanci živým enzymům

Kde živé enzymy najdeme

Trvanlivé potraviny – každá rostlina je živá, to nepopírá ani současná věda a teprve ne lidé, kteří věří v duchovní život a jeho smysl. Když vysadíme na poli (nebo třeba doma v truhlíku) pšenici, a ta dozraje, z každého klasu vysypeme množství semínek, z nichž každé je nositelem nového života Z jediného zrnka pšenice můžeme při šetrném hospodaření vypěstovat za pár let doslova lán obilí. Živé enzymy tedy najdeme i v obilných (celých) zrnech, a pokud se je rozhodnete mít doma, je to dobrý nápad. Lze je namáčet a vařit jako přílohu k některým pokrmům, můžete je nechat naklíčit a využívat jejich sílu v této podobě, anebo z nich umlít mouku a péct chléb. Enzymy v nich ale zůstanou jen v syrovém stavu, tedy např. v naklíčené podobě.

Zdrojem živých enzymů jsou i celé ořechy a celá rostlinná semínka, např. slunečnice, dýňová semínka, lněná semínka, sezam atd. Necháte-li je naklíčit, budou ještě výživnější a stravitelnější.

Přirozená raw strava – mnozí lidé se tomuto životnímu stylu věnují velmi důsledně a jedním z důvodů, proč to dělají, je právě život. Využívají naprosto cíleně živoucí rostlinnou energii, kterou obohacují svá těla i duši, a získávají tím i část energetické potravy, aniž by to zatěžovalo trávení. Nemusíte být ani striktní příznivci stylu RAW, abyste si dopřáli raw stravu den co den přirozeně a nenuceně. Stačí jíst pravidelně ovoce a zeleninu v syrovém stavu a zde máme skutečně obrovský výběr. Ovšem pozor – dbejte o kvalitní zdroje – nejlépe z vlastní zahrádky nebo od osvědčených tuzemských pěstitelů v BIO kvalitě.

Tepelně neupravená jídla – živé enzymy bychom měli v potravě přijímat denně, a kromě ovoce a zeleniny čerstvě sklizené to mohou být i další zdroje. Například sušené ovoce šetrným způsobem (lyofilizací nebo teplotou do 42 stupňů Celsia). Dále to mohou být takto sušené mořské či sladkovodní řasy, sušený mladý ječmen nebo bylinky v květináči. Můžete si tedy denně dopřát ovocný koktejl (smoothies), ovocné či zeleninové šťávy, zeleninový salát a máte o zásobu živých enzymů postaráno.


Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení