Pár tipů pro zdravější život

Formaldehyd a další těkavé látky – o smogu a jeho vlivu na organismus jistě není nutné se zmiňovat. Ve výhodě je každý, kdo může žít na venkově či v rekreačních oblastech a vyhýbá se delšímu pobytu ve městech, silnému automobilovému provozu, chaosu a stresu, který hustě obydlené oblasti provází. Zároveň si uvědomte, že svůj vliv mají i materiály v prostředí, které obýváme. Máte-li možnost, upřednostňujte přírodní koberce před syntetickými, dejte přednost nábytku z masivu před dřevotřískou, bavlně před polyesterem, obkladům z přírodního kamene namísto lamina a vinylu.

Síla pokojových rostlin – nejen, že pohlcují těkavé chemikálie (i formaldehyd), ale udržují v místnosti optimální ionizaci a vlhkost a zásobují nás svou energií. Navíc jsou živé rostliny krásnou dekorací v bytě, např. fíkovník, dracéna, voskovka, datlová palma, hnědovka, monstera, aglaonema, zelenec, scindapsus, filodendron, ledviník či sleziník.

Podporujte české farmáře a zemědělce – čeští pěstitelé to nemají snadné, podpořme je. Je to ten nejlepší zdroj přirozené stravy, rostoucí v našem mírném (zeměpisném) pásmu. A zvláště pak takové nadšence, kteří propagují pěstování rostlin bez pesticidů a herbicidů a bez GMO (genetické modifikace), tedy v BIO kvalitě.

Využijte přirozenou sílu potravinových zdrojů – méně smažených a uzených jídel a více pokrmů upravených na páře. Využijte sílu enzymů a vitamínů v syrovém či sušeném ovoci, v naklíčených semínkách a v syrové zelenině. Dopřejte si občas i syrovou cibuli, zelí, křen a česnek, je v nich důležitá organická síra.

Doplňujte hořčík – vytrácí se ze zemědělské půdy a v rostlinách je ho méně, než dříve, přitom je to zásadní minerál pro zdravý život. Najdete jej např. v máku, oříšcích, luštěninách a celozrnném obilí, zejména v žitu. Dobrá je i minerálka Magnesia a některé hořčíkové suplementy, např. citrát hořečnatý, dobře biologicky dostupná forma hořčíku.

Mějte své myšlenky pod kontrolou – špatné negativní myšlenky jsou zdrojem problémů a přitahují k sobě podobné energie (podobně smýšlející lidi). Snažte se žít konstruktivně, optimisticky a radovat se z maličkostí. Zapamatujte si jedno důležité pravidlo – myšlenka tvoří realitu a je vždy na jejím počátku. Je-li pozitivní, bude pozitivní i váš život.

button_kupte-zde