Pár tipů pro zdravější život

Formaldehyd a další těkavé látky – o smogu a jeho vlivu na organismus jistě není nutné se zmiňovat. Ve výhodě je každý, kdo může žít na venkově či v rekreačních oblastech a vyhýbá se delšímu pobytu ve městech, silnému automobilovému provozu, chaosu a stresu, který hustě obydlené oblasti provází. Zároveň si uvědomte, že svůj vliv mají i materiály v prostředí, které obýváme. Máte-li možnost, upřednostňujte přírodní koberce před syntetickými, dejte přednost nábytku z masivu před dřevotřískou, bavlně před polyesterem, obkladům z přírodního kamene namísto lamina a vinylu.

Síla pokojových rostlin – nejen, že pohlcují těkavé chemikálie (i formaldehyd), ale udržují v místnosti optimální ionizaci a vlhkost a zásobují nás svou energií. Navíc jsou živé rostliny krásnou dekorací v bytě, např. fíkovník, dracéna, voskovka, datlová palma, hnědovka, monstera, aglaonema, zelenec, scindapsus, filodendron, ledviník či sleziník.

Podporujte české farmáře a zemědělce – čeští pěstitelé to nemají snadné, podpořme je. Je to ten nejlepší zdroj přirozené stravy, rostoucí v našem mírném (zeměpisném) pásmu. A zvláště pak takové nadšence, kteří propagují pěstování rostlin bez pesticidů a herbicidů a bez GMO (genetické modifikace), tedy v BIO kvalitě.

Využijte přirozenou sílu potravinových zdrojů – méně smažených a uzených jídel a více pokrmů upravených na páře. Využijte sílu enzymů a vitamínů v syrovém či sušeném ovoci, v naklíčených semínkách a v syrové zelenině. Dopřejte si občas i syrovou cibuli, zelí, křen a česnek, je v nich důležitá organická síra.

Doplňujte hořčík – vytrácí se ze zemědělské půdy a v rostlinách je ho méně, než dříve, přitom je to zásadní minerál pro zdravý život. Najdete jej např. v máku, oříšcích, luštěninách a celozrnném obilí, zejména v žitu. Dobrá je i minerálka Magnesia a některé hořčíkové suplementy, např. citrát hořečnatý, dobře biologicky dostupná forma hořčíku.

Mějte své myšlenky pod kontrolou – špatné negativní myšlenky jsou zdrojem problémů a přitahují k sobě podobné energie (podobně smýšlející lidi). Snažte se žít konstruktivně, optimisticky a radovat se z maličkostí. Zapamatujte si jedno důležité pravidlo – myšlenka tvoří realitu a je vždy na jejím počátku. Je-li pozitivní, bude pozitivní i váš život.

button_kupte-zde

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení