Dejte si denně hrst goji pro zdraví!

Máte rádi goji? V tom případě dobře děláte! Podle tvrzení tradiční čínské medicíny plody kustovnice čínské (Lycium chinense) dokáží oddálit stárnutí, a mají ještě řadu dalších skvělých účinků na lidské zdraví!

Goji nebo také goji berry jsou plody kustovnice čínské. Jedná se o keř, na který můžete narazit nejen v Číně, ale dokonce i v českých podmínkách. Takže pokud byste dostali chuť na čerstvé plody, můžete si je poměrně snadno vypěstovat svépomocí.

Goji si rovněž můžete koupit v sušené podobě. Ideálně ve velkém balení, které se u vás doma rozhodně neztratí. A nejlépe v bio kvalitě, protože ta je zárukou těch nejlepších skutečně zdravých plodů.

Proč byste se měli o goji zajímat?

Jistě vás hned napadne, proč by pro vás měla být kustovnice atraktivní. Především proto, že její plody ukrývají doslova poklad plný zdraví prospěšných látek.

V goji naleznete bohatou paletu vitamínů, minerálů, stopových prvků, karotenoidy i polysacharidy. Tedy celou řadu důležitých živin, které naše tělo neustále potřebuje.

Jak goji prospívá lidskému zdraví?

Ne náhodou je goji ceněné v rámci tradiční čínské medicíny. Podle poznatků této léčebné nauky dokáže kustovnice oddálit stárnutí, posílit tělesnou imunitu, doporučuje se na podporu funkce ledvin a jater, na krvetvorbu, pro zlepšení zraku, a ještě kvůli mnoha dalším pozitivním účinkům na lidské zdraví.

Zajímá vás, jak užívat goji?

Důležité je samozřejmě i to, že goji skvěle chutná. Drobné výrazně červené bobule na první pohled připomínají rozinky. Mají ovšem velice zajímavou sladkokyselou chuť, která vám nezevšední. Právě proto jsou ideální jako pochoutka, kterou můžete zobat jen tak, anebo můžete goji přidávat do různých jídel – kaší, jogurtů, cereálních směsí, a tak podobně.

Navíc, odpověď na otázku, jak užívat goji, je snadná – stačí, když denně sníte jednu hrst tohoto ovoce. Případně si z něj můžete uvařit čaj.

button_kupte-zde